Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 23’te Rus Ligi ve Milli Takımı Olmayacak

FIFA 23'te Rus milli takımı yer almayacak. Aynı durum, o ülke menşeli kulüpler için de geçerli olacak. Bunların hepsi EA'in Ukrayna ile dayanışmasının bir parçası olarak duyuruldu.

FIFA 23’te Rus ligi ve milli takımının olmayacağı kesinleşti. Rusya’nın saldırgan hamleleri ışığında, çeşitli çevrelerden daha da fazla temsilci protestolarını arttırdı ve barış çağrısı yapmaya başladı.

Electronic Arts, daha önce Ukrayna’daki savaşa karşı çıkanların saflarına, yalnızca söz konusu ülke ile ilgili içeriğin FIFA 22 ve NHL 22’den kaldırılmasıyla katılmıştı. Eurogamer editörleri tarafından bildirildiği üzere yeni oyunda da durum bundan farklı olmayacak. Serinin son bölümünde Rusya veya Rusya ile ilgili hiçbir unsur yer almayacak.

FIFA 23’te Rusya Yer Almayacak

FIFA 23

Bir EA sözcüsü, “EA Sports, Ukrayna halkıyla dayanışma içindedir ve futbol dünyasındaki pek çok ses gibi, barış ve Ukrayna’nın işgaline son verilmesi çağrısında bulunur. FIFA ve UEFA’daki ortaklarımız doğrultusunda EA Sports, Rusya’yı dahil etmeyecektir. FIFA 23’te milli takım veya Rus kulüpleri yeni oyunumuzun bir parçası olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Benzer bir açıklama, büyük yayıncının diğer oyunları için de Rusça içeriği kaldırma kararına eşlik etti. Mart ayında diğer sektör temsilcileriyle birlikte EA, ürünlerini Rusya’dan çekme kararı aldı.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde FIFA 23 resmi olarak duyuruldu. İlk fragmanı gördük ve aynı zamanda geliştiriciler sistem gereksinimlerini de açıkladı; PC versiyonu bu sefer konsol muadillerine kıyasla yeni nesilden mahrum kalmayacak. Oyunun bu yıl 30 Eylül’de PC, PS4, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch için çıkış yapacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.