Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 23 Yayınları Dünya Kupası Maçı Zannediliyor!

Günümüzde teknolojinin geldiği nokta gerçekten etkileyici. Dünya Kupası maçları gibi yayınlanan FIFA 23 yayınları, on binlerce izleyici tarafından gerçek zannedildi.

Kurnaz YouTube ve Twitch kanalları, FIFA 23‘te simüle edilmiş sahte futbol maçlarını yayınlayarak Dünya Kupası heyecanından yararlanmanın bir yolunu buldu. Bu videolardan bazıları, Dünya Kupası’nın canlı korsan yayınlarını arayan insanları hedef alarak yüz binlerce kez görüntülendi.

Vietnamlı haber sitesi VNExpress‘e göre, Dünya Kupası’nın başlangıcına yakın bir zamanda yayınlanan böyle bir video ile korsan Dünya Kupası yayını arayanları ilgili yayının düşük kaliteli yayın olduğuna ikna ederek FIFA 23 maçı izletti. Durumu fark eden kişiler olsa da, oyun dünyasına uzak birçok insan bunun gerçek bir maç olduğuna inanarak yayını sonuna kadar izledi.

FIFA 23 Maçları, Dünya Kupası Yayını Zannedildi

FIFA 23

VNExpress’in altını çizdiği Minute90Kplus adlı bir YouTube kanalı, yakın zamanda eFootball (eski adıyla PES) ve FIFA 23’te simüle edilen Dünya Kupası maçlarının bir dizi videosunu ve canlı yayınlarını paylaştı. Salı günü yayınlanan bir yayın, 214.000 görüntülemeye ulaştı. En popüler olanı, sekiz gün öncesine göre 277.000 kişiyi toplamayı başardı.

Tabii ki bu kurnazlığa inanan kimseyi yargılamıyoruz çünkü eFootball21 ve FIFA 23, en azından sahanın yukarısındaki bir kamera açısından oldukça ikna edici olabilir. Yayın veya video kalitesini 240p olarak ayarladığınız zaman gerçek ve oyun arasındaki farkı anlamak neredeyse mümkün değil.

Görüntülerin sahte olduğunu her zaman tamamen saklamaya çalışmasalar da birkaç Vietnam kaynaklı Dünya Kupası izleme kanalı hala mevcut. Kanalların tümünün hedefi, #WorldCup2022 etiketini kullanarak Dünya Kupası trafiğinden biraz para kazanmak. FIFA, 2018 Dünya Kupası’nı 3,57 milyar kişinin izlediğini iddia etti, bu nedenle bu tarz kurnazlara dikkat etmeniz gerek.

Tabii bu kanallar Vieatnam çoğunlukta olsa da, yalnızca o ülkeye özel değil. Örneğin, İngiliz Football Live kanalı aynı kurnazlık sayesinde 1.25 milyon aboneye sahip oldu ve sayısız içerik üreticisi, “BREZİLYA – GÜNEY KORE CANLI Yayını İzle” gibi başlıklarla Dünya Kupasını izlerken yalnızca kendi yüzlerini göstererek yayınlar açtı.

Bu videolardan bazıları, siz daha izlemeden hemen önce sizi bir çift reklamın içine soktuğundan, aslında maçı izlemeyeceklerini anladıkları anda hemen ayrılan izleyicilerden bile bir miktar reklam geliri elde etmeleri garanti olduğu için yayıncıların ekmeğine bal sürdü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.