Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 23 Ultimate Team Modunda Ganimet Kutuları Olacak Mı?

Son zamanlarda hükümetlerin gündeminden düşmeyen ganimet kutuları meselesi konusunda EA'den açıklama geldi. FIFA 23'te ganimet sistemi, tıpkı eski sürümlerdeki gibi olacak.

EA, FIFA 23‘ün Ultimate Team modunda ganimet kutuları olacağını ve bu sistemin de önceki oyunlarla aynı olacağını açıkladı. Geçtiğimiz zamanlarda ganimet kutuları, kumar yasalarına aykırı olduğundan dolayı bazı Avrupa ülkelerinde yasaklandı. EA, bu konu hakkında yaptığı açıklamada: Ultimate Team paketlerinin FIFA’nın bir parçası olduğunu ve oyunculara para harcama seçeneği vermenin adil olduğunu söyledi.

Devamında ise: ”Oyunumuzda harcamanın tamamen isteğe bağlı olduğunu hatırlatarak, ödül kazanmak için harcamayı teşvik etmediğimizi belirtelim. FUT Paketleri, ücretsiz olsa bile ücretliyle aynı şekilde çalışır. Örneğin, FIFA 22’de açılan 10 FUT Paketinden dokuzu bedavaydı.” dendi. 2020 yılında İngiltere’de hazırlanan bir raporda; ganimet kutuları için ödeme yapan oyuncuların kumar oynama olasılığının daha yüksek olabileceğini tespit eden bir araştırma yayınlandı.

FIFA 23 Ganimet Kutuları Bazı Ülkelerde Satılamayacak

FIFA 23

Hükümet geçen ay, kumar yasasını ganimet kutularını kapsayacak şekilde değiştirmeyeceklerini duyurdu. Ancak oyun endüstrisine düzeltme yapmaları için uyarıda bulundu. Belçika ve Hollanda gibi Avrupa ülkeleri, ganimet kutuları için yasalar çıkardı ancak bu yılın başlarında Hollanda mahkemesi EA’ya verilen cezayı kaldırdı. Oyun bu kutuları almaya zorlamıyor ancak FUT maçlarında kazanmak veya eksiksiz bir şekilde eğlenmek istiyorsanız , ganimet kutuları oldukça önemli.

Son FIFA oyunları, oyuncuların ödeme yapmadan önce FUT paketlerinin içeriğine göz atmalarına izin verdi. EA’in bu özelliği korumak için verdiği mücadelenin, tamamen kazanılan paralar sebebiyle olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 1.32 milyar Euro kazandıran EA Sports oyunlarındaki Ultimate Team modları, yıllık şirket gelirinin yüzde 29‘unu oluşturuyor. Yani FIFA 23‘te ganimet kutularının olması şaşırtıcı değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.