Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 23 Oynanış Videosu ve Yeni Nesil Özellikleri Paylaşıldı

Electronic Arts (EA), yakın zamanda çıkış tarihini duyurduğu FIFA 23'ün oynanış mekaniklerini ve özelliklerini gösteren kapsamlı bir video yayınladı.

Serinin en pahalı ve kapsamlı oyunu olan FIFA 23, bu sonbaharda oyuncuların beğenisine sunulacak. İlk kez FIFA 22’de kullandığı hareket yakalama sistemi HyperMotion’ı daha da geliştiren Electronic Arts (EA), her zamankinden daha gerçekçi bir futbol deneyimi yaratmışa benziyor. Çok merak edilen FIFA 23 oynanış videosunu yayınlayan firma, oyunun sahip olduğu yenilikleri ayrıntılı bir şekilde ortaya koydu.

Buna göre yeni FIFA oyunu, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC ve Google Stadia sürümlerine özel bazı özelliklerle gelecek. PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri, bu yeniklerden mahrum kalacak. Ayrıca Nintendo Switch versiyonu ise beklendiği gibi FIFA 22’nin aynısı olacak. Mevcut nesil sürümler, HyperMotion2 teknolojisine sahip olacak. Hareket yakalama ve makine öğreniminin bir birleşimi olan bu sistem, gerçek oyuncu ve maçlardan verileri kullanarak anlamlı bir bütün halinde işliyor.

FIFA 23 Özelliklerinin Çoğu Mevcut Nesle Özel Olacak

fifa 23 oynanış videosu

Yazının aşağısındaki FIFA 23 oynanış videosunda görebileceğiniz üzere EA, bir erkek maçı ve bir kadın maçı olmak üzere 11’e 11 oynanan iki profesyonel futbol maçından animasyonlar elde etmek için hareket yakalama giysisi giyen oyuncular kullandı. Futbolcuların vücut hareketlerini içeren bu veriler, daha sonra oyuncuları ve ortamlarını daha gerçekçi hale getiren EA’in yeni makine öğrenimi algoritmasıyla birleştirildi.

HyperMotion2, birçok yeni teknolojiyi FIFA 23‘e getiriyor. Artık yıldız oyunculara özel koşu stilleri, teknik top sürme, kadın sporculara özel animasyonlar ve sol ayak beceri hareketleri mümkün olacak. Buna ek olarak EA’in AcceleRATE‘i şekillendirdiği yeni bir hareket sistemi daha var. Bu sistem, oyuncuları farklı hareket arketiplerine ayıracak. Böylece gerçek hayattaki futbolcuların farklı hareket tarzları oyuna gerçekçi bir şekilde yansıtılacak. Ayrıca kaleciler özelinde yeni animasyonlar da var.

Oyunda Yepyeni Bir Hareket Sistemi Bulunuyor

fifa 23 özellikleri

Yukarıda da belirttiğim gibi PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch sürümleri bu yeni özelliklere sahip olmayacak. Switch versiyonu esasen FIFA 22 ile aynı olacak, ancak yeni kadrolar, formalar, stadyumlar ve kadın futbolu ile güncellenecek. FIFA 23, 30 Eylül‘de PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC, Google Stadia, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

Dilerseniz o zamana kadar FIFA 22’deki ucuz potansiyelli genç oyuncular hakkındaki rehberimize göz atabilirsiniz. Ayrıca en iyi orta saha, forvet, defans ve kaleci listelerimi de ilginizi çekebilir.

FIFA 23 Oynanış Videosu

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.