Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 22 Klavye Ayarları – En İyi Tuş Kombinasyonları

FIFA 22'de bu klavye ayarları ile oyunu çok rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Tuşları nasıl değiştirebileceğinizi de anlattık.

FIFA‘yı PC’de oynuyorsanız, sizler için en iyi FIFA 22 klavye ayarları nelerdir sorusunu cevapladık. FIFA 22 için en iyi ayarları öğrenmek istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz.

Bu gönderi, tıpkı benim gibi Klavyede FIFA oynayan oyuncular için hazırlandı. Oyun için tuş bağlantılarını değiştirmenize yardımcı olmaya çalışacağım ve ayrıca oyunu düzgün bir şekilde oynamanız için en iyi kontrolleri göstereceğim. Bu FIFA 22 klavye ayarları ile artık PC’de FIFA oynuyorsanız da en iyi beceri hareketlerini siz de yapabilirsiniz.

FIFA 22 Klavye Ayarları – 2022

FIFA 22 Klavye Ayarları

KLAVYE İÇİN ATAK AYARLARI

TUŞHAREKET
WARA PAS
AAŞIRTMA/ORTA/KAFA
DŞUT/VOLE/KAFA
SKISA PAS/KAFA
QKOŞ/OYUNCU DEĞİŞTİR
ZPLASE ŞUT
CTOPU SAKLAMA
EKOŞMA
UP ARROWYUKARI HAREKET
DOWN ARROWAŞAĞI HAREKET
LEFT ARROWSOLA HAREKET
RIGHT ARROWSAĞA HAREKET
FKAMERAYI ÇEVİR (SADECE KALECİ)
KATAK TAKTİKLERİ
LDEFANS TAKTİKLERİ
JMENTALİTE
SPACEMENTALİTE
1YUKARI HAREKET (YETENEK/SAĞ ANALOG)
3SOLA HAREKET (YETENEK/SAĞ ANALOG)
2AŞAĞI HAREKET (YETENEK/SAĞ ANALOG)
4SAĞA HAREKET (YETENEK/SAĞ ANALOG)

KLAVYE İÇİN SAVUNMA AYARLARI

TUŞHAREKET
WKALECİYİ KALEDEN ÇIKART (BASILI TUTUN)
AKAYMA
DTOP ÇALMA
SBASKI – PRESS
QOYUNCU DEĞİŞTİR
ZTAKIM ARKADAŞINI BASKIYA ÇAĞIR
CYAPAY DRIBLING
EKOŞMA
UP ARROWYUKARI HAREKET
DOWN ARROWAŞAĞI HAREKET
LEFT ARROWSOLA HAREKET
RIGHT ARROWSAĞA HAREKET
FKAMERAYI DEĞİŞTİR (SADECE KALECİ)
KATAK TAKTİKLERİ
LDEFANS TAKTİKLERİ
JMENTALİTE
SPACEMENTALİTE
1YUKARI HAREKET (YETENEK/SAĞ ANALOG)
3SOLA HAREKET (YETENEK/SAĞ ANALOG)
2AŞAĞI HAREKET (YETENEK/SAĞ ANALOG)
4SAĞA HAREKET (YETENEK/SAĞ ANALOG)

FIFA 22 Klavye Ayarları Nasıl Değiştirilir?

FIFA 22 Klavye Ayarları

Oyunun tuş bağlantılarını değiştirmek için Esc düğmesine basarak devam eden sıradan bir oyundaki ayarlara gidebilirsiniz. Ayarlara ana menüden de erişebilirsiniz. Bunu oyun içinde yapmanın sorunu, bazen ayarların kaydedilmemesi diyebilirim. Benim tavsiyem bu ayarları SADECE profil ayarlarınızın altındaki ana menüden yapmanız, böylece düzgün bir şekilde kaydedebilirsiniz.

Ana Menüye gidin ve oradan özelleştirmeye gidin. Şimdi girmek için Ayarlar’a dokunun. İstediğiniz değişiklikleri yapmak için Kontrolleri Özelleştir‘e tıklayın. Her şeyden önce, Kontrol cihazını Yalnızca Klavye olarak değiştirin. Şimdi o pencereden çıkın ve tekrar girin.

Ayarları değiştirirseniz ve ayarları hemen başlatırsanız oyun sorunlara neden olur, bunun yerine bu adımı yapın. Ardından, “ATAK” menüsünü açmak için E’ye (Varsayılan olarak) basın. Klavye bağlarınızı oradan dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Burada uygun bağlamaları ayarladığınızda, savunma sekmesi otomatik olarak değişecek.

Bunları bağlamayı bitirdikten sonra Esc tuşuna basın ve size bir Kaydet penceresi sunulacak. Herhangi bir geçici ayarlara kaydetmeyin. Boş bir yuva seçin ve oraya kaydedin. Düzgün yaptıysanız, ayarlar kişisel profilinize kaydedilir ve oyuna başladığınızda düzgün şekilde yüklenir. Bir kez daha, oyun içi bir maçtan ayarları anında değiştirmenizi TAVSİYE ETMEM.

FIFA 22 Klavye Ayarlarıyla Beceri Hareketi Yapmak

FIFA 22 Klavye Ayarları

Oyunda beceri hareketlerini oldukça iyi yapmak için 1, 2, 3 ve 4 tuşlarını kullanıyorum. Hem gündelik hem de rekabetçi oyun için kullanıyorum. Bu çok kullanışlı ve oyunculardan kaçmaya çalışırken hemen devreye sokabiliyorsunuz. Örneğin, 2’ye ve ardından 4’e bastığınız zaman rakiplerin kafasını karıştıracak bir çalım atabilirsiniz.

Yukarıdaki FIFA 22 klavye ayarları ile oynarsanız aynı zamanda doğru bir şekilde savunma da yapabilirsiniz. Topa yakın bir savunma oyuncusuna geçin, takım arkadaşınızı kontrol altına almak için Z’ye basın ve kendinize baskı uygulamak için S’ye basın. Bu, her zaman saldırıya geçmenin bir alternatifi olarak iyi bir savunma yöntemi.

Q’yu basılı tutarken S’ye basmak, hücumdaysanız sıkı bir savunma açmanın da harika bir yolu. Bu, pas atan oyuncunun koşmasını tetikler ve defansı tamamen açmak ve rakibi ikiye bölmek için bir hamle yapabilirsiniz. FIFA 22 klavye ayarları içeriğimizin sonuna geldik. Aklınıza takılan soru ve sorunlar için yorumlar kısmından yazabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar dileriz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.