Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 22 Çöktü Mü? EA Sunucu Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Birçok oyuncu FIFA 22 dahil serideki hiçbir oyuna erişemediklerini bildiriyor. Peki, Electronic Arts (EA) sunucuları çöktü mü? İşte oyunun güncel durumunu kontrol etmek için yapmanız gerekenler.

Electronic Arts (EA) tarafından geliştirilen ve yayınlanan FIFA, dünyanın en popüler oyun serileri arasında yer alıyor. Dolayısıyla FIFA ve EA sunucularında bir kesinti meydana geldiğinde, bu sorun tüm dünyayı etkiliyor. Dün akşamdan bu yana birçok kişi, FIFA 22 açılmıyor şikayetinde bulunuyor. Downdetector‘e bakıldığında kesinti hakkındaki raporların 22:00 gibi en yüksek düzeye ulaştığı görülüyor.

Sosyal medyada sorunun kaynağını araştıran pek çok insan, FIFA 22 çöktü mü diye merak ediyor. Oyun sunucularının kapalı olup olmadığını veya başka bir sorun yaşanıp yaşanmadığını kontrol etmenin birçok yolu bulunuyor. Bunlardan en kolayı, resmi EA Help (Yardım) sayfasına gitmek ve kontrol etmek istediğiniz FIFA oyununu aramaktır.

FIFA Sunucularında Bir Sorun Olduğu Görülüyor

fifa sunucuları

Sayfanın sol üst köşesinde Games açılır menüsüne tıkladıktan sonra listeden ilgili oyunu bulun veya arama çubuğundan aratın. Açılan sayfada platforma göre güncel sunucu durumunu göreceksiniz. Dilerseniz buradan konu ve platformu da ayrı olarak seçebilirsiniz. Burada dosya bütünlüğü hataları ve diğer sorunlar gibi doğrudan sunucularla ilgili problemleri de görebilirsiniz.

Ek olarak resmi EA Help Twitter hesabı da sunucu durumuna dair güncellemeleri de yayınlar. Oyuncular yaşadıkları sorunları bildirmek için genellikle sosyal medyayı kullandıkları için trend olan konulara bakabilir ya da arama çubuğuna FIFA yazarak konuyla ilgili yapılan paylaşımlara göz atabilirsiniz. Eğer site tüm sunucuların çalıştığını gösteriyorsa ancak oyuna erişmekte sorun yaşıyorsanız, bunun size özel bir sorun olup olmadığını görmek için gelişmiş bir sorun giderme sayfası da vardır.

Kullanıcılar, FIFA’ya Erişemediklerini Bildiriyor

fifa 22 çöktü mü

Son olarak FIFA ve EA sunucularında herhangi bir sorun veya kesinti olup olmadığını kontrol etmek için Downdetector sitesine de bakabilirsiniz. Site, bağlantı sorunlarına ilişkin raporları son 24 saat esasına göre gösterir. Eğer bir sorun varsa, rapor hacmini gösteren grafikte büyük artışlar olacaktır. Ayrıca buradan siz de yaşadığınız sorunu bildirebilir ve EA’e geri bildirim sağlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.