Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA 22 Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür? 4 Farklı Yöntem

Bazı oyuncular, FIFA 22'yi başlatmaya çalışırken sorunlarla karşılaştıklarını bildiriyorlar. Bu rehberimizde, oyunun Windows 10'da çalışmamasına yol açan problemleri nasıl düzeltebileceğinizi anlatıyoruz.

Electronic Arts tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen FIFA 22, dünyanın dört bir yanından milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Son dönemde bazı Windows 10 kullanıcıları, FIFA 22 açılmıyor şikayetinde bulunuyor. Peki, oyunu başlatmaya çalışırken ortaya çıkan bu sorunun sebebi nedir? Daha da önemlisi, bir çözümü var mı?

Bazı oyuncular, Steam’de FIFA 22 oyna butonuna bastıklarında çökme veya donma sorunlarıyla karşılaştıklarını bildirdi. Bu problemler farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Bu rehberimizde, PC oyuncularının muzdarip olduğu hatanın nasıl düzeltilebileceği hakkında konuşacağız. Dilerseniz hız kesmeden başlayalım!

FIFA 22 Açılmıyorsa Bunları Yapın!

Yöntem 1: Sistem Gereksinimlerini Kontrol Edin

fifa 22 açılmıyor

Yapmanız gereken ilk şey, PC yapılandırmanızın oyunun sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol etmektir. FIFA 22 için minimum ve önerilen gereksinimler şunlardır:

Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i3-6100 @ 3.7GHz veya AMD Athlon X4 880K @4GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB veya AMD Radeon HD 7850 2GB
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64-Bit
 • İşlemci: Intel i5-3550 @ 3.40GHz veya AMD FX 8150 @ 3.6GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 veya AMD Radeon R9 270X
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Eğer bilgisayarınızın özellikleri FIFA 22 minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa, FIFA 22 açılmıyor sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda PC’nizin donanımını yükseltmeniz gerekir.

Yöntem 2: FIFA 22’yi Yönetici Olarak Çalıştırın

steam fifa 22 açılmıyor

Bazen bir uygulamayı veya oyunu yönetici olarak çalıştırmak sorunları çözebilir. FIFA 22’yi yönetici modunda çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Bilgisayarınızda FIFA 22 klasörünü açın ve FIFA22.exe dosyasını bulun. Ardından sağ tıklayarak Özellikler‘i açın.
 2. Uyumluluk sekmesi altında, Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyin. Ardından sırasıyla Uygula ve Tamam düğmelerine tıklayın.

Eğer hala PC’de FIFA 22 açılmıyor ise bir sonraki yönteme geçin.

Yöntem 3: Antivirüs Programını ve Güvenlik Duvarını Kapatın

fifa 22 oynaya basıyorum açılmıyor

Kullandığınız antivirüs programı ve Windows Güvenlik Duvarı, belirli uygulamaların ve web sitelerinin bilgisayarınıza erişmesini engeller. Bu durumda, her ikisini de geçici olarak devre dışı bırakmak, FIFA 22’nin Windows 10’da açılmama sorununu düzeltebilir.

 1. Başlat’a tıklayın. Windows Ayarları’nı açmak için Ayarlar düğmesine basın ve ardından Güncelleştirme ve Güvenlik başlığını seçin.
 2. Sol panelde Windows Güvenliği‘ne basın ve ardından Virüs ve tehdit koruması‘nı tıklayın.
 3. Ayarları yönet‘i (veya Windows 10’un önceki sürümlerinde Virüs ve tehdit koruması ayarlarını ) seçin.
 4. Virüs ve tehdit koruması ayarları altında, Gerçek zamanlı korumayı kapatın.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve FIFA 22 açılmıyor şikayetine neden olan sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için oyunu yeniden açın.

Yöntem 4: FIFA 22’yi Kaldırın ve Yeniden Yükleyin

FIFA 22 steam

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramadıysa, yapacağınız tek bir var demektir: O da FIFA 22’yi kaldırmak ve yeniden yüklemek. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. PC’nizde Steam istemcisini başlatın. Kütüphane sekmesine tıklayın ve sol taraftaki oyunlar listesinden FIFA 22‘yi bulun. Üzerine sağ tıkladıktan sonra Yönet > Hesaptan Kaldır‘ı seçin.
 2. Kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Tamamlandığında, değişiklikleri hemen uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 3. Steam istemcisini tekrar açın ve mevcut Steam hesabını kullanarak oyunu tekrar yükleyin.

Kurulum tamamlandıktan sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için bilgisayarınızda FIFA 22’yi çalıştırın.

Bu rehberimizde FIFA 22 açılmıyor sorununu ele aldık. Umarız yukarıdaki çözüm yöntemleri hatayı gidermenizi sağlamıştır. Diğer FIFA 22 rehberlerimiz için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.