Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FC 24 Ultimate Team’e 94 Yeni Oyuncu Eklendi!

FC 24 Ultimate Team'e 94 yeni oyuncu eklendi ve oyunun yapay zekası önemli ölçüde güncellendi.

EA Sports FC 24‘ün dev güncellemesi tanıtıldı ve özellikle FC 24 Ultimate Team büyük oranda güncellendi. Geliştirici, söz konusu FC 24 moduna yalnızca 94 oyuncu eklemekle kalmadı, aynı zamanda 100’den fazla “yıldız oyuncuyu” da güncelledi. Güncellenen yıldız oyuncular, gerçek hayattaki hallerine daha fazla benzeyecek. Ayrıca daha yaratıcı atak oyununa imkan verecek ve her oyunun akışını iyileştirecek bir dizi ilginç yapay zeka değişikliği de uygulandı.

FC 24 Ultimate Team‘e odaklanan son güncelleme, kanat oyuncuları ve orta saha oyuncuları için değişiklikler yapacak. Bazı oyuncuların istatistiklerinin güncellenmesinin yanı sıra bu oyuncuların yapay zekası da büyük oranda değişti. Arkada üç veya beş tane kullanan dizilişlerde daha agresif kanat beklerin göze çarpan bir değişiklik olmasını sağlayacak.

FC 24 Ultimate Team’e Büyük Güncelleme

FC 24 Ultimate Team'e 94 Yeni Oyuncu Eklendi!

FC 24 PlayStyles “Finesse” ve “Finesse Plus“ı ileriye doğru kullanırken ustalıklı atış doğruluğunda hafif bir azalma ve Kontrollü Sprint Hızlanma Hızı özelliğine sahip oyuncular için biraz daha yavaş bir azami hız fark edeceksiniz. Power Header veya Power Header+ PlayStyle’a sahip oyuncular tarafından gerçekleştirildiğinde, güçlü kafa vuruşları “önemli ölçüde” daha az isabetli olacaktır. Yani, bu oyuncuların altı yardalık alana girdiğinden emin olmak isteyebilirsiniz.

Güncellemenin ardından Ultimate Team’de kullanıma sunulan yeni oyuncular arasında Santi Cazorla, Sergio Ramos, Adama Traore ve Alex Oxlade-Chamberlain yer alıyor. Adama Traore Moments SBC ve Radioactive Ismael Bennacer kartı da oyuna dahil oluyor.

Bunun dışında EA Sports, PS5 ve Xbox Series X/S’te arkada üç veya beşli dizilişleri kullanırken yapay zeka kontrollü kanat beklerin geri dönüş hızını düşürüyor. Bu, bu dizilişleri kullanarak geniş alanlarda baskıyı daha uzun süre korumanıza olanak tanıyacakt ve eğer forvet oyuncularınız topu kaybederse, sahanın yukarılarında topu kazanma şansınız daha fazla olacak. Bu güncellemeden önce kanat beklerin genel davranışını aşağıda görebilirsiniz:

Ve elbette, agresif kanat beklerin güncellenmiş davranışları da şöyle:

Buna ek olarak, forvetlerin ve geniş pozisyondaki orta saha oyuncularının, özellikle talimat verilmediği sürece, ilerleyen merkez oyuncuları yakından işaretleme olasılığı daha düşük olacak. Savunma takımlarının kenardaki oyunculara uygulayabileceği baskı miktarı da azaltılacak ki, bu da daha geniş dizilişlere daha da fayda sağlayacak.

Bu değişimlerle birlikte FC 24 Ultimate Team metası tamamen değişecek diyebiliriz ancak kesin bir şey söylemeden önce bu değişikliklerin pratikte ne kadar etkili olduğunu bekleyip görmemiz gerekecek. EA Sports’un FC 24 Oyun Güncellemesi #6 önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıma sunulacak ve bu nedenle en geç 12 Aralık’ta neler olup bittiğini öğreneceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.