Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FaZe Clan Halka Açık Bir Şirket Haline Geldi

FaZe Clan hisselerini halka açtı ancak eSpor şirketinin değeri düştü.

E-spor profesyonelleri ve oyun içerik üreticilerinden oluşan FaZe Clan, piyasadaki birkaç e-spor şirketinden biri olmak için Nasdaq’ta işlem görmeye başladı. Şirket, geçtiğimiz aylarda milyar dolarlık e-Spor şirketi olan ilk organizasyon olmuştu.

FaZe Clan geçen Ekim ayında şirketi satın alan B. Riley Principal 150 Merger Corp. ile birleşmeyi kabul ettiğinde, 1 milyar doları biraz geçen bir değere sahipti. Şimdi bu değer 716 milyon dolara yakın. Yani şirket 300 milyon dolar civarında bir hisse kaybı yaşadı. Bu, Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, 9.88 dolardan tedavüldeki 72,5 milyon hisse demek.

FaZe Clan’da İç Sıkıntılar Mevcut

FaZe Clan

Organizasyon, sosyal medyada 500 milyondan fazla küresel takipçiye sahip ve oyun, e-spor ve diğer alanlardan yalnızca biri kadın olan 93 “etkili kişilik” listesine sahip. B. Riley’in baş yatırım sorumlusu Daniel Shribman, FaZe’yi “Nike’ın dünün konuştuğu gibi bugünün gençlik kültürüne hitap eden bir marka” olarak gördüğünü vurguladı.

Bununla birlikte FaZe Clan, son aylarda büyük sansasyon yaratan tartışmaların odağında kaldı. Kripto dolandırıcılığı için bir üyeyi kovan şirket, daha yakın zamanda bir üyesini küfürlü ve ırkçı bir dilden dolayı şirketten kovdu. Bloomberg, eski bir çalışanın bunu iş veya marka deneyimi olmayan çocukların “berbat bir şov” olarak nitelendirmesiyle, kuruluşta iç sıkıntıların yaşandığını bildirdi.

FaZe Clan’ın bir sonraki hamlesi Web3’e yatırım yapmak olacak, şirket bundan sonra kripto piyasasında da yer alacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.