Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Far Cry VR Oyununun Yapımcısı 110 Milyon Dolara Satıldı

Oyun holding grubu Aonic, yeni bir satın alımla beraber VR oyunları geliştiricisi nDreams'i satın aldı. VR sektörüne olan yatırım devam ediyor.

Birçok stüdyoyu bünyesinde barındıran oyun holdingi Aonic, önde gelen sanal gerçeklik oyun geliştiricisi ve yayıncısı nDreams‘i yaklaşık 110 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Bu satın alım, Aonic’in gelişmekte olan sanal gerçeklik ve karma gerçeklik oyunları alanındaki hakimiyetini daha da sağlamlaştırmak adına yapıldı. Oyun şirketleri grubu ayrıca OtherSide Entertainment ve Exmox’un da sahibi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu satın alım Aonic’in Mart 2022’de nDreams’e yaptığı 35 milyon dolarlık ilk yatırımın ardından gerçekleşti ve Aonic’in şirkette azınlık hissesi edinmesiyle sonuçlandı. Stratejik yatırımla beraber nDreams’in çalışan sayısı bir hayli artış gösterdi ve şu anda 250 kişiye ulaşan iş gücünden bahsedebiliyoruz. nDreams, Synapse ve Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord gibi eleştirmenlerce beğenilen oyunları piyasaya sürdü.

VR Oyunlarına Yatırım Devam Ediyor

Aonic tarafından satın alınan nDreams sadece yukarıda saydığımız projelerle değil aynı zamanda PowerWash Simulator VR ve Little Cities gibi yapımların yayıncılığını da üstleniyor. Şirket ayrıca Aralık 2022‘de VR/AR uzmanı Near Light‘ı bünyesine katarak satın alımlara ilk adımını atmış durumda.

ndreams101jpg

nDreams, on yılı aşkın süredir VR oyunlarına öncülük ediyor ve kendisini Aonic stüdyolarının yararlanabileceği değerli bir varlık olarak konumlandırıyor.

Diğer taraftan nDreams CEO’su Patrick O’Luanaigh yaptığı açıklamada, “Konumumuzu daha da güçlendirmek, VR ve AR için bu kritik anı yakalamak adına onların desteğini almak için doğru zaman” dedi.

Son olarak nDreams’in önceki adı Phantom: Covert Ops olarak karşımıza çıkıyordu. Şirketin merkezi ise Farnborough, Birleşik Krallık’ta bulunuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.