Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Far Cry 7’nin Hikayesi ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

Far Cry 7'de oyuncuların kaçırılan ailelerini zamana karşı kurtarmaya çalışacakları bildirildi. Ayrıca savaşacağımız grup da belli oldu.

Bu yılın başlarında Far Cry 7‘nin şu anda geliştirilme sürecinin başladığına dair raporların ortaya çıkmasının ardından, oyunda kendisine Gerçeğin Oğulları diyen bir grup tarafından kaçırılan zengin ailemizi kurtarmaya çalışacağımızı ortaya çıktı. Bunun yanı sıra oyunun oynanış mekaniklerine ve hikayesine dair daha fazla ayrıntı da sızdırıldı.

Bu bilgiler, güvenilir sızıntı kaynağı Insider Gaming‘den geldi ve Kotaku tarafından da doğrulandı. Web sitesi, açıklanmayan “kaynaklara” atıfta bulunarak, kod adı Project Blackbird olan Far Cry 7’nin, kahramanın ailesinin kaçırılması etrafında şekillenen ve 72 yıl içinde tamamlanması gereken “doğrusal olmayan” bir hikayeye sahip olacağını belirtti. Ayrıca oyunun 72 yılı, gerçek hayattaki 24 saate eşit olacak.

Far Cry 7, Seriyi Farklı Bir Yöne Taşıyacak

Far Cry 7'nin Hikayesi ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

Far Cry 7’nin asıl amacının, bir “komplo grubu” olarak tanımlanan Gerçeğin Oğulları’nı bu zaman dilimi içinde alt etmek olduğu da iddia edildi. Ayrıca bu zamanlayıcının, güvenli evler gibi belirli yerlerde duracağı da açıklandı. Bunun yanı sıra oyuncuların oyunu “yüzde 100” tamamlamak için yol boyunca aile üyelerini bulup kurtarmaları gerekecek.

Bu hedefleri tamamlamak için gereken tüm bilgilerin toplanmasının, yeni bir düşman sorgulama mekanizmasıyla bağlantılı olacağı bildirildi. Bu süreç boyunca konuşacağınız düşmanlar yalan söyleyebilecek, işbirliği yapmayı reddedebilecek ve hatta kaçabilecek. Ayrıca hikayenin doğrusal olmayan doğası, aile üyelerine çeşitli şekillerde yaklaşmanıza izin verecek. Ancak aile üyeleri de hikayeyi etkileyerek ölebilecek.

Eğer bu bilgiler doğruysa, neredeyse 20 yıllık açık dünya nişancı serisi için kesinlikle biraz farklı bir yöne gidecek gibi görünüyor ancak Ubisoft daha fazlasını söylemeye hazır olana kadar bu oldukça büyük bir ‘eğer’ olarak kalacak. Insider Gaming’in kaynakları, şirketin Far Cry 7 için “2025 sonbaharında” lansman yapmayı hedeflediğini söylüyor, bu nedenle resmi bir açıklama görmemiz için henüz biraz zaman geçmesi gerekebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.