Far Cry 5’te Co-op Kayıt Dosyalarını Sadece Bir Oyuncu Saklayabilecek!

Ubisoft'un bu sene duyurduğu bomba oyunlardan biri olan Far Cry 5, baştan sona co-op olarak oynanabilecek. Ancak kayıt dosyalarını sadece tek bir oyuncu saklayabilecek.

Ubisoft tarafından geliştirilen ve ilk defa E3 2017 kapsamında oyun dünyasına tanıtılan Far Cry 5, baştan sona co-op olarak oynanabilecek. Eğer oyunu birlikte oynamak istediğiniz bir arkadaşınız varsa bu iyi bir haber. Ancak nispeten kötü bir haber geldi, oyununuzun kayıt dosyalarını sadece biriniz saklayabileceksiniz. Oyun boyunca Save tuşuna ne zaman bassanız, bu yalnızca bir oyuncu için geçerli olacak. Kısacası, Far Cry 5’te iki adet başrol oyuncusu olamayacak.

Far Cry 5 için sunulan fragmanların ve içeriklerin hiçbiri, geliştiricilerin bahsettiği politik göndermeli Far Cry havasını yaşatmayı başaramamıştı. Oyun için çok büyük beklentilere sahip olan topluluk, E3 2017’de çok sayıda oynanış videosu ve görsel bulmayı umuyordu. Bunlar yaşanmamış olsa da herkesi heyecanlandıran bir haber verilmişti. O da oyunu baştan sona co-op olarak oynayabileceğimiz haberiydi.

GameStar üzerinden Almanca olarak yayınlanan bir Far Cry 5 videosunun İngilizce’ye çevrilmesi ile olay anlaşıldı. Bir oyuncu bütün gelişimi kaydederken, öteki oyuncu hiçbir gelişim kaydetmeden sadece eşlik edecek.

Sitenin yayınladığı içerikteki bilgileri E3’te edindiği belirtiliyor. Fakat Ubisoft cephesinden herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Oyunda kelimenin tam anlamıyla başrol oyuncusu olan taraf bütün süreci kaydedebilecek. Yanında ona eşlik eden co-op arkadaşı ise ilerledikleri seviyeye çıkmak için bütün görevleri tekrar oynamak zorunda kalacak. Çünkü hiçbir gelişim göstermeyecek.

Bu durum oyunu bekleyen herkesin şaşırmasına ve bir parça da isyan etmesine sebep oldu. Reddit ve ilgili forumlarda konunun tartışmaları açılmaya başlandı. İki oyuncunun da eşit şartlarda gelişim göstermesini talep edecek topluluk tarafından Ubisoft’un başı ağrıtılacak gibi duruyor.

Far Cry 5, 27 Şubat 2017 tarihinde Playstation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkış yapacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol