Fallout 76 CAMP Sistemi Rehberi: Nasıl Kamp Kurulur?

Fallout 76'da CAMP sistemi nasıl işliyor? Oyunda en iyi şekilde nasıl ev kurulur?

Fallout 76 yeni bir CAMP sistemiyle geliyor ve isminden de anlaşılacağı gibi oyuncuların kendi kamplarını, evlerini kurmalarına imkan tanıyor. Kampların içinde çeşitli atölyeler ile kendi deponuz bulunuyor. Çalışma alanı ve atölyeleri kullanarak bulduğunuz tüm hurdaları parçalarına ayırabilir ya da zırhınız ile silahları tamir edebilirsiniz. Peki Fallout 76 kamp sistemi nasıl çalışıyor? Rehber yazımızda sistemin ayrıntılarından bahsedip bazı ipuçları vereceğiz.

Fallout 76 Camp Sistemi Nasıl Çalışır?

CAMP’inizi mobil yerleşim alanı olarak düşünebilirsiniz. Kampı oyunun dünyasındaki hemen hemen her yere koyabilirsiniz. Tek şart yola yakın olmaması. Tavsiyemiz ise daha izole olan ve yakınlarda kimsenin kampı olmayan bir yere kurmanız. Uygun bir yer bulduğunuzda ise asıl eğlence o zaman başlayacak.

Kampınızı yerleştirdiğinizde yeşil bir alan belirecek ve bu sizin inşa alanınızı ne kadar uzatabileceğinizi gösteriyor. Gösterilen alan içindeki her yere kamp kurabilirsiniz. Küçük ve sadece gerekli aletlerin olduğu bi kulübe kurabileceğiniz gibi, birden fazla kata ve dekorasyona sahip dev bir ev de kurabilirsiniz. Tabii tüm kapılara kilit koymayı unutmayın çünkü aksi takdirde diğer oyuncular da içine girebilir, aletlerinizi kullanabilir ve hatta yağma yapabilirler.

Bir de yaptığınız ev içine Stash koyabiliyorsunuz ve bunu kasa olarak düşünün. Bu kişisel kasa içindeki her şey size ait ve çalınma riski yok. Appalachia üzerindeki her Stash kutusundan bu eşyalara erişebliyorsunuz. Stash’ın 400 lbs ağırlık limiti var. Bu yüzden özellikle oyunun başlarında hiçbir sıkıntı çekmiyorsunuz.

Ayrıca evinizi yapmaya başlamadan önce, gerekli planları bulmanızı öneriyoruz. Aksi takdirde pek çok yapı ve eşyayı kuramayacaksınız. Oyunda kamp planlarını Appalachia üstünde ölü bedenlerde, kasalarda, masalarda ya da NPC satıcılarında bulabiliyorsunuz. Basit tahta duvarlardan tutun standart taretlere kadar pek çok şey için uygun planlara ihtiyacınız olacak. Bu yüzden önce Overseer’s CAMP’a gidip keşfetmenizi öneriyoruz.

Fallout 76 Kampınızı Nereye Kurmalısınız?

Appalachia toprakları oldukça çeşitli. Her bölge farklı seçenekler sunuyor fakat CAMP kurarken yüksek tehlikeli bölgelerden kaçınmalısınız. Tavsiyem kampınızı etrafı açık bir yere kurmanız çünkü bu sayede üssünüzdeyken yaklaşan düşmanları görebilirsiniz. Aynı zamanda potansiyel tehditlere karşı diğer oyuncuların da pek uğramadığı yerleri seçin.

Şu anda bulduğumuz en iyi CAMP yeri olarak Whitesprings Resort’u gösterebiliriz. Burası dost robotlarla dolu ve Feral Ghoul, Yao Guai ve Deathclaw gibi pek çok radyoaktif yaratığa karşı koruma sağlıyorlar. Nöbetçi robotlar düşmanlarla hızlıca mücadele ettiği için etrafa yüzlerce taret kurmanıza da gerek kalmıyor ve böylece bolca XP kazanıyorsunuz.

Fallout 76 Kamp Blueprintleri

CAMP sisteminin en güzel yanı istediğiniz zaman toplayıp başka bir yere taşıma imkanı sunması. Blueprint yani bir plan halinde bütün üssünüzü kaydederseniz, uygun başka bir yer bulduğunuzda buraya taşıyabiliyorsunuz.

Buna rağmen unutmayın ki kamp blueprintleri her zaman kusursuz bir şekilde yerleşmiyor. Örneğin son kampınızı bir tepede kurduysanız, dümdüz bir yere koyduğunuzda sorun yaşanabilir. Bu yüzden kampınızın sadece taşımaya uygun kısımlarını kaydetmenizi öneririz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>