Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Fallout 4 Real AI Moduyla Oyundaki Gerçekçilik Çağ Atladı

Fallout 4, Real AI projesi sayesinde başka bir seviyeye taşındı. Zeki düşmanlarla daha zor ve gerçekçi çatışmalar ile oyun deneyiminizi geliştirebilirsiniz.

Fallout 4 modları, son birkaç yıldır Bethesda’nın RPG oyununu yeniden canlandırarak oyunu yeni, dinamik ve hatta son derece gerçekçi hale getirdi. Son zamanlarda, Thumblesteen olarak bilinen bir mod geliştiricisi, FO4’teki NPC davranışında kapsamlı değişiklikler yapan Real AI modunu yarattı.

Proje, motor seviyesinde yüzlerce alt programı yeniden kalibre ederek düşmanların ve diğer NPC’lerin çok daha sezgisel ve gerçekçi bir şekilde tepki vermesini sağlıyor. Keskin nişancılar gerçekten size isabet alacak. Kuşatmadaki NPC’ler sizi hedef alacak. Binalar, atış pozisyonları ve çevresel unsurlar, Fallout 4’ün birçok sakini için gerçek olacak ve daha çok canlı varlıklar gibi davranacak.

Fallout 4 Real AI Nasıl Kurulur?

Fallout 4

Modun çözdüğü en büyük sorunlardan biri, oyundaki NPC popülasyonunda bulunan sözde “kör perdeler” diyebiliriz. Haydutların ve düşmanlar, artık siz onlardan birkaç kat veya sokak uzakta olsanız bile uzak yerlerden bir boşluk bularak tam olarak size ateş edebilecek. Bu, oyunu daha yoğun ve özgün kılan yeni bir özellik. Boston’daki savaşlar artık sürprizlerle ve zorluklarla dolu.

Oyunun orijinal versiyonunda, birçok düşman, yalnızca oyuncu görünmez bir eşiği geçtiğinde tepki vererek “farkındalığını” etkinleştiriyor gibi görünüyor. Real AI modu ile bu yapay mekanizma kaldırıldı ve NPC’ler artık çevrelerindeki dünyayla daha doğal bir şekilde etkileşime girebiliyor.

Fallout 4’te mod desteğini etkinleştirin:

  • [Launcher] bölümüne “bEnableFileSelection=1” satırını ekleyerek oyunun “.ini” içeren dosyalarını düzenleyin.
  • “My Games/Fallout 4” dizininde bulunan “Fallout4.ini” ve “Fallout4Prefs.ini” dosyalarında değişiklik yapın.
  • Vortex Mod Manager’ı yükleyin.
  • Real AI sayfasına giderek modu VMM ile indirin.

Fallout 4’ü doğrudan VMM’den veya geleneksel olarak Steam’i kullanarak başlattıktan sonra modun tadını çıkarabilirsiniz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.