Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Facebook Video Bölümleri Tamamen Yenilendi

Facebook, içeriğine Instagram tarzı bir makyaj katmak için uygulama içi video merkezini yeniledi. Değişiklikler, Reels’in düzenleme araçlarını platformun tüm videolarına ve ayrıca trend olan klipleri ve diğer önerileri öne çıkaran yeni bir “Keşfet” bölümünü getirecek.

Ayrıca yenilenen bölüm yeni bir isimle geliyor. Daha önce “Watch” olarak bilinen sekme artık sadece “Video” olarak adlandırılacak. Reels gibi kısa formatlı kliplerin yanı sıra canlı video ve daha uzun formatlı içeriklere ev sahipliği yapacak olan bölüm, uygulamanın üst kısmında canlı olarak devam edecek. Özetle, artık “Watch” kısmını göremeyeceksiniz.

Facebook Video Bölümleri Yenilendi

Facebook Video Bölümleri Tamamen Yenilendi

Yenilenen tasarım, platformun video stratejisinin 2017’de “Watch” bölümünün kullanıma sunulmasından bu yana önemli ölçüde değişmesiyle ortaya çıktı. O zamanlar şirket, platform için oluşturulan dizileri ve diğer uzun biçimli içerikleri yoğun bir şekilde zorluyordu. Artık Meta‘nın video hırslarının çoğu, TikTok rakibi Reels ve algoritmik olarak önerilen diğer klipler etrafında toplandı.

Mark Zuckerberg, geçen yıl amacının Facebook’u kullanıcıların sosyal grafiklerinin dışında daha fazla içerik ortaya çıkaran bir “keşif motoru” haline getirmek olduğunu ifade etti. Bu temalardan bazıları, platformun Instagram’daki Keşfet ızgarasına benzer yeni bir “Keşfet” bölümüne sahip yeni video sekmesine sahip olmasıyla netleşti. Bu kısımda, algoritma sizi tanıyarak sürekli olarak videolar önerecek.

Meta ayrıca Facebook’taki Reels’i Instagram’la daha yakından entegre etmek için adımlar atıyor. Artık şirket, yorumları iki uygulama arasında birleştiriyor, böylece kullanıcıların Instagram kaynaklı bir Reels hakkında yorum yapmak için artık Instagram uygulamasına geçmesi gerekmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.