Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Facebook ve Instagram’a Reklamsız Abonelik Geliyor: İşte Fiyatlar

Facebook ve Instagram Kasım ayında Avrupa'da reklamsız planlar sunmaya başlayacak. Ayrıca bazı bölgelerde 18 yaş altına reklam gösterilmeyecek.

Meta, Kasım ayı itibarıyla Avrupa’daki Facebook ve Instagram kullanıcılarına reklamsız abonelik seçenekleri sunmaya başlayacak. Ücretli abonelik paketini satın alanların verileri toplanmayacak ve reklam amaçlı kullanılmayacak. Ayrıca Meta çatısı altında ve Hesap Merkezi’nde yer alan tüm bağlı hesaplar bu aboneliğin faydalarından yararlanacak.

Abonelik ücreti web üzerinden aylık 10 Euro ve mobil uygulama üzerinden iOS ve Android fark etmeksizin 13 Euro olacak. Gelecek yıl 1 Mart’tan itibaren kullanıcıların, reklamsız bir deneyim yaşamak istedikleri her bağlı hesap için tarayıcıdan ekstra 6 Euro, iOS ve Android’de ise 8 Euro daha fazla ödeme yapması gerekecek. Türkiye fiyatları açıklanmadı çünkü bu abonelik paketleri Türkiye’de kullanılamayacak.

Facebook ve Instagram Reklamsız Abonelik Fiyatı

  • Web Üzerinden: Aylık 10 Euro
  • Uygulama Üzerinden: Aylık 13 Euro
  • 1 Mart 2024 itibarıyla ek hesaplar için: Aylık 6 Euro veya 8 Euro
Facebook ve Instagram'a Reklamsız Abonelik Geliyor: İşte Fiyatlar

Meta, sürekli olarak veri toplama ve reklam gösterimleri sebebiyle AB tarafından ceza üstüne ceza yiyordu. Mayıs ayında şirket, 1.3 milyar dolar gibi dudak uçuklatan bir ceza ile karşı karşıya gelmişti. Bu son cezanın ardından, sosyal medya devinin yeni bir reklamsız abonelik paketi sunacağı ve bunun fiyatının aylık 17 Euro olacağı konuşulmuştu. Sızıntı doğru çıktı ancak fiyatlar daha uygun oldu.

Bu arada Meta, reklamsız aboneliğin mevcut olduğu ülkelerin tümünde 18 yaşın altındaki kullanıcılara reklam göstermeyi geçici olarak durduracak. Bu kural, 6 Kasım itibarıyla yürürlüğe girecek.

X’in Temel, Premium ve Premium Plus isimli yarı reklamlı veya reklamsız abonelik planlarını takip eden Meta, artık Instagram ve Facebook kullanıcılarının belirli bir ücret karşılığında reklamsız bir deneyim yaşamasına olanak verecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.