Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Facebook Tek Hesapla 5 Profile İzin Verecek

Facebook, kullanıcıların aynı hesap içinde en fazla beş profile sahip olmasını sağlayacak.

Facebook, kullanıcılara platformda beş adede kadar profil oluşturma yeteneği vermeyi test etmeye başladı; bu, insanların hizmette yalnızca tek bir hesaba ve kimliğe sahip olmasına izin veren ve uzun süredir devam eden politikasına göre büyük bir değişiklik. Test süreci, Facebook’un özellikle genç kullanıcılar arasında azalan etkileşimi engellemek için en son manevrası olduğunu belirten Bloomberg tarafından bildirildi.

Meta‘nın bir sözcüsü test sürecini doğruladı. İlk testin ne kadar büyük olacağı veya Facebook’un bu özelliği nihayetinde daha geniş çapta kullanıma sunmayı planlayıp planlamadığı belli değil. Eğer test herkese sunulursa, insanların sosyal ağda nasıl etkileşime girdiğinin dinamiklerini önemli ölçüde değiştirebilir. Bu özellik, insanların platformda farklı kişileri korumasını veya farklı arkadaş grupları veya ilgi alanlarına yönelik ayrı sayfalar oluşturmasını kolaylaştıracak.

Facebook’ta Tek Hesapla 5 Profil Dönemi

Facebook

Kullanıcıların birden fazla hesap oluşturmasına izin veren ve gerçek adlarını kullanmalarını gerektirmeyen Instagram’ın aksine Facebook, kullanıcıların kimlikleriyle ilgili katı ve genellikle tartışmalı kurallara sahipti ve birden fazla hesap kullanarak yakaladığı kullanıcıları düzenli olarak askıya aldı. Bazı durumlarda hizmet, resmi bir kimliğin bir kopyasını sağlayarak kullanıcılardan profillerindeki adı doğrulamalarını bile isteyecek.

Ancak birden fazla profile erişimi olan kullanıcıların artık ana profillerinde yalnızca gerçek adlarını kullanmaları gerekecek. Ek profiller, kimliğe bürünmeyi engelleyenler gibi diğer kuralları ihlal etmedikleri sürece takma adları veya diğer kimlikleri kullanabilecek.

Şirketin artık kullanıcı adlarına ve kimliklerine yaklaşımını değiştirmesi, Facebook’un etkileşimdeki son düşüşleri tersine çevirmesinin ne kadar önemli olduğunun bir işareti. Mark Zuckerberg, TikTok ve diğer rakiplerle daha iyi rekabet edebilmek için platformun kendisini daha genç kullanıcılara daha çekici gelecek şekilde yeniden yönlendireceğini söylemişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.