Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Facebook, Sahte Ürün İncelemelerine Savaş Açtı

Dev sosyal medya platformu Facebook, sahte ürün incelemeleri ile ilgili alakasız yorumları da kaldıracak.

Facebook, sahte incelemelere karşı uzun süredir çalışmalar yürütüyordu ancak bugün şirketin duruşu resmileşti. The Verge’in belirttiği gibi, Facebook’un ana şirketi Meta, platformlarında sahte ve ücretli incelemeleri açıkça yasaklamak için ABD’deki Topluluk Geri Bildirim Politikasını güncelledi. Artık para alarak ürün övmek resmen yasaklandı.

Facebook kullanıcıları, bir restoran için ücretsiz yemek umuduyla sahte bir inceleme yayınlayamayacak veya bir ürün hakkında olumlu görüşler paylaşmak için ödeme alamayacak. Değiştirilen geri bildirim politikası ayrıca “alakasız” ve art arda yayınlanan incelemeleri yasakladı; grafik veya başka şekilde rahatsız edici içerik içerenlerden bahsetmeye bile gerek yok.

Facebook’ta Artık Sahte Ürün Yorumları Yasak

Facebook

Meta, politikaları ihlal eden incelemeleri çekecek ve ürünlerinin bir kısmına veya tamamına erişimi askıya alma hakkını saklı tutacak. Alışkanlık ihlalleri, sosyal medya platformunun hesapları için askıya alma veya kalıcı yasaklarla karşı karşıya kalabilecek ve işletmeler ürün listelemelerine ve etiketlerine erişimi kaybedebilecek.

Yeni politika esas olarak mevcut bir stratejiyi sürdürdüğünde, baskılarda çarpıcı bir artış görmeyebilirsiniz. Bu taahhüdün ne kadar iyi tutacağı da belirsiz. Devasa sosyal medya platformu, bir İngiliz bekçi köpeğinin endişelerine yanıt olarak geçen yıl 16.000 sahte inceleme grubunu kaldırdı ancak her suçluyu yakalayacağının garantisi yok.

Yine de resmi bir politika, sorunu çözme kararlılığını göstergesi ve Meta’nın failler şikayet ettiğinde yasakları haklı çıkarmasına yardımcı olabilir. Bakalım Facebook’ta sahte incelemeler görmeye devam edecek miyiz?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.