Facebook, Oculust Quest 2’nin Beklenilenden Fazla Sattığını Söylüyor

Facebook, Oculust Quest 2'nin başarısından çok memnun.

Facebook, Oculust Quest 2‘nin beklentilerinin çok ötesinde satış rakamlarına ulaştığını açıkladı.

Oculus Quest 2 sürümündeki en son güncellemeler, cihazın oldukça iyi sattığını gösteriyor.  Cihazın Facebook hesabı zorunluluğu istemesi oldukça tepki toplamıştı. TechPowerup tarafındandan açıklanan istatistiklere göre Facebook satışlardan oldukça memnun.

Facebook’un Oculus Ekosistem Direktörü Chris Pruett, Quest 2’nin eşi benzeri görülmemiş başarısı ile ilgili olarak Protocol Gaming ile yaptığı röportajda çok memnun görünüyordu. Nvidia ve diğer rakiplerine laf çarptırır bi şekilde talebe rahatlıkla karşılık verebildiklerini vurguladı.

Şu anda satış rakamlarını kesin olarak belirlemek zor, ancak son Rec Room hesaplarının %80-90’ının yeni VR kullanıcıları tarafından oluşturulmakta olduğunu gösteren bir bulgu var. Bu, sanal gerçekliğin harikalarını ilk kez deneyen büyük bir insan patlamasına işaret ediyor. Bu, Oculus 2‘nin lansman gününde saat 19: 00’a kadar, Rec Room’da orijinal Quest kullanıcılarından daha fazla Quest 2 kullanıcısının dolaştığı gerçeğiyle daha da güçlendirildi.

Rec Room Inc. topluluk başkanı Shawn Whiting, Quest 2 lansmanının selefinden %250 daha büyük olduğunu açıklayarak bunun altını çizdi.

Pruett, Oculus Quest 2 hakkında ”yakında bütün evlerde bulunması makul bir cihaz haline getirmek istiyoruz”, dedi.

Anlaşılan Rec Room Inc, Oculust Quest 2’nin başarısından oldukça memnun ve cihazlarına oldukça güveniyorlar.

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol