Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Facebook Duyurdu: Instagram Reels Artık Tamamen Reklamlı Olacak

Facebook, Instagram Reels bölümü için uzun zamandır reklamları bazı bölgelerde test ediyordu. Şirket, reklamları tüm bölgeler için aktif ettiğini duyurdu.

Belirli pazarlarda yapılan sınırlı bir testten sonra Facebook, dünya çapında Instagram Reels reklamlarını kullanıma sunacak. Instagram zaten gönderiler ve hikayeler arasında reklam gösteriyordu. Reels bu tür reklamların olmadığı tek yerdi. Maalesef artık bu durum değişti. Yakında tüm dünyadaki Instagram kullanıcıları, bireysel Reels arasında tam ekran, dikey reklamlar görmeye başlayacak.

Reklamlar, Reels sekmesinde, hikayelerde, keşfetmede sekmenizde yani kısacası, Reels içeriğini görebileceğiniz hemen hemen her yerde karşınıza çıkacak. Normal Reels gibi, reklamlar da döngüye girecek ve 30 saniyeye kadar sürebilecek. Daha sürükleyici ve tutarlı bir deneyim için reklamlar, kullanıcıların yorum yapmasına, beğenmesine, paylaşmasına ve kaydetmesine de olanak tanıyacak. Ayrıca işletmeler ve reklamcılar, reklamların içerisine alışveriş veya promosyon bağlantılarını yerleştirebilecek.

Instagram Reels Reklamlari

Instagram Operasyon Direktörü Justin Osofsky, “Reels’i insanların Instagram’da yeni içerik keşfetmeleri için harika bir yol olarak görüyoruz ve bu nedenle reklamlar buraya doğal bir uyum sağlayacak. İnsanların zaten eğlendiği bir ortamda her büyüklükteki marka bu yeni yaratıcı formattan yararlanabilecek” dedi.

Facebook, Reels’in reklamlarını Nisan ayında test etmeye başladı. O zamanlar test süreci, Hindistan, Brezilya, Avustralya ve Almanya ile sınırlıydı. Daha sonra şirket, bu testi ABD, Kanada, İngiltere ve Fransa dahil olmak üzere daha fazla pazara genişletti.

İşin iyi yanı, sizi belirli reklamları hiçbir şekilde atlamadan izlemeye zorlayan YouTube reklamlarının aksine, beğenmezseniz Reels reklamlarını geçebileceksiniz.

Doğrudan bir TikTok rakibi olan Reels, geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana çok fazla kitle kazandı. Bu, özellikle TikTok yasağının Instagram’ın TikTok kullanıcı tabanının çoğunu Reels’e sorunsuz bir şekilde geçirmesini sağladığı Hindistan için özellikle geçerli oldu. Şuan en yoğun kullanan ülke Hindistan olsa da Türkiye’de kesinlikle fena bir konumda değil.

Reklamlar bugün tüm dünyada aktif edilecek. Reklamların gelme süresi bölgelere göre değişecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.