Facebook CS: GO Turnuvalarını Canlı Yayınlayacak

Facebook ile ESL, 5500 saatten fazla canlı yayın süresi için anlaşmaya vardı.

Facebook Live, e-spor sektörüne adım atmaya karar verdi. Bunun için ilk başta ESL ile anlaşmaya giden sosyal medya devi, Counter Strike: Global Offensive turnuvaları kapsamında düzenlenecek e-spor maçlarını canlı olarak yayınlayacak. Günümüzdeki en büyük e-spor şirketi olan ESL, 5500 saatin üzerinde canlı yayın yapacak. Bu yayınların 1500 saati Facebook’a özel olacak. Kısacası turnuvalar kapsamında yayınlanacak maçların neredeyse dörtte biri, sadece Facebook Live üzerinden izlenebilecek. Bu maçlar Twitch ya da Youtube üzerinden yayınlanmayacak.

Yayınlar, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Lehçe ve Almanca dillerinde olacak. Ayrıca Rank S maçları ve her hafta düzenlenecek yarım saatlik CS: GO özel yayını da Facebook üzerinden yapılacak. Bu yayınlarda, gelecek vadeden CS: GO oyuncularının kariyerlerine özellikle yer verilecek.

Aylık 1.94 milyar kullanıcı girişine sahip olan Facebook’un, e-sporun geleceği için ne kadar önemli bir yayın alanı olabileceğine değinen ESL sosyal medya yöneticisi Johannes Schiefer, geçtiğimiz yıl Facebook üzeriden 200 milyona yakın e-spor tutkununa yayın yaptıklarını ve bu sayıyı her geçen gün artırmak için oldukça büyük emek harcadıklarını bildirdi.

Her ay Kuzey Amerika ve Avrupa’dan profesyonel CS: GO oyuncularının katılımı ile düzenlenen, 30 saatlik yayın sürelerine ulaşan turnuvalarda 40.000 Amerikan doları değerinde ödüller sahiplerini buluyor. Artık bu büyük organizasyonları, sosyal medya kanalınız üzerinden takip edebileceksiniz.

ESL maçları, Haziran ayından itibaren Facebook üzerinden yayınlanacak. ESEA Facebook sayfasına giderek, yayınları takip edebilirsiniz. ESEA Facebook sayfası için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>