Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Facebook İlk Akıllı Gözlüğü Ray-Ban Stories’i Tanıttı!

Sosyal medya platformundan daha öteye giden Facebook, gözlük denildiğinde akla ilk gelen şirket Ray-Ban ile iş ortaklığında akıllı gözlük üretti.

Facebook, geçtiğimiz gün Ray-Ban’in asıl şirketi olan EssilorLuxottica iş ortaklığıyla üretilen akıllı gözlük Ray-Ban Stories’i kullanıma sundu.

Şirketin, ilk akıllı gözlüğü Ray-Ban Stories 30 saniyeye dek uzunlukta video çekebilen ve kaydedebilen iki tane yerleşik 5MP kamera bulunmakta. Çekim, Facebook Assistant‘ın fiziksel düğmesi veya sesli komutları kullanılarak kontrol edilebiliyor. Çekim yaparken, yakındaki insanların fotoğraf çektiğinizi veya video kaydettiğinizi bilmeleri için gözlüklerde LED göstergesi mevcut.

Facebook Akıllı Gözlüğü Ray-Ban Stories 290 Dolardan Başlayan Fiyatla Tanıtıldı

Facebook

Ray-Ban Stories akıllı gözlüğü, yerleşik hoparlörler, hüzmeleme teknolojisine sahip üç mikrofon sırası ve konuşma kalitesini yükseltmek için arka plan gürültü engelleme algoritması bulunduruyor.

Akıllı gözlük, kullanıcıların hikayelerini ve durumlarını çevresi ve sosyal medyadaki bulunan takipçileriyle paylaşabilecekleri View uygulamasıyla da eşleştirildi. Aplikasyon içeriği olarak; Instagram, WhatsApp, Twitter, TikTok, Snapchat ve diğer sosyal medya platformlarında da video düzenlemeyi ve paylaşmayı oldukça kolaylaştırıyor.

Akıllı gözlük Ray-Ban Stories, 20 klasik çerçeve seçeneğine sahip. Ayrıca satın alırken çeşitli lensler arasından seçim yapabilme şansına sahipsiniz ve akıllı gözlüğün fiyatı 299 dolardan başlıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.