Excalibur PUBG Arena Turnuvası Şampiyonu Belli Oldu!

Müthiş bir heyecana sahne olan Excalibur PUBG Arena Turnuvası sona erdi. Oyun dünyasının güçlü markası Excalibur’un sponsorluğunda gerçekleşen turnuvanın şampiyonu İzmir Spor oldu.

Türkiye’nin her yerinden 200’ün üzerinde takımın başvurduğu Excalibur PUBG Arena Turnuvası, 9 Mayıs Pazar günü gerçekleşen final müsabakası ile şampiyonuna kavuştu. Turnuva finalinde yarışan 16 takım, kupaya uzanmak için kıran kırana bir mücadele verdi.

Final mücadelelerinde şampiyonluğu ve 12.000 TL’lik büyük ödülü İzmir Spor kazandı. Turnuva finalinin heyecanını oyun tutkunlarına anbean aktaran Excalibur, izleyicilere de canlı yayında 24.5” oyun monitörünü hediye ederken, büyük final sonrası gerçekleştirdiği After Party ile de oyunculara birçok ödül dağıttı.

Finalde Gülen Taraf İzmir Spor Oldu

Excalibur PUBG Arena Turnuvası

16 takımın büyük ödül için stratejiye, taktiklere ve cesarete 4 saat boyunca ihtiyaç duyduğu büyük finalde, liderlik sürekli el değiştirdi. Binlerce kişinin anlık olarak Twitch üzerinden takip ettiği Excalibur PUBG Arena Turnuvası şampiyonu, ön elemelerden finale çıkan İzmir Spor oldu.

Erangel ve Miramar haritalarında 5 maç mücadele eden ekipler arasında toplamda 35 kill ve 2 galibiyet alarak 59 puan toplayan İzmir Spor, Excalibur’un 1.’lik ödülü olan 12.000 TL’nin sahibi oldu.

Excalibur PUBG Arena Turnuvası İzmir Spor

Turnuvanın 2’ncilik ve 3’üncülük sıralamasını ise alınan kill sayıları belirledi. 56 aynı toplam puana sahip olan Fastpay Wildcats ve Other Side takımlarından 35 kill elde eden Fastpay Wildcats turnuva 2.’si olarak 6.000 TL’nin, 27 kill elde eden Other Side takımı da 3. olarak 2.000 TL’nin sahibi oldu.

Şampiyonluk mücadeleleri sonrasında gerçekleşen After Party etkinliğinde birbirinden bağımsız 100 yarışmacı, Excalibur PUBG Arena’da rakipleri ile kozlarını paylaştı. Sıralamada ilk üçe giren katılımcılardan birinciye Excalibur 24.5” Monitör, ikinciye Excalibur RGB Klavye ve Mouse Set, üçüncüye de Excalibur Sırt Çantası hediye edildi.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol