European Hardware Awards’ın Kazananları Açıklandı, AMD Donanım Kategorilerinin Çoğunda Intel’i Geçmeyi Başardı

European Hardware Awards kazananları açıklandı. AMD en iyi CPU ve en iyi GPU ödüllerinin sahibi oldu. Ryzen 9 3950X en iyi işlemci seçilirken, Radeon 5700 XT ise en iyi Ekran kartı seçildi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

European Hardware Association / EHA, 22 milyondan fazla teknoloji meraklısı ve nüfuzunu bir araya getiren bir kitleyle birlikte, kıtadaki en büyük bağımsız teknoloji haberleri ve inceleme sitelerinden 9 tanesini içeriyor. EHA, COMPUTEX ve DISTREE gibi etkinliklerde sunulan geniş ölçekli, ayrıntılı bir araştırma yürütmektedir. Dün yapılan European Hardware Awards’ın kazananları ise açıklandı.

Yapılan yarışmanın sonucunda AMD “En iyi CPU” dalında Ryzen 9 3950X ile “En iyi GPU” dalında ise Navi 10 / Radeon RX 5700XT ile kazanmayı başardı. Her nasılsa “kırmızı takım” NVIDIA’nın GeForce RTX 2080 Ti ve GeForce RTX 2080 SUPER‘in beğenilerini geride bırakmayı başardı. Performans, KitGuru, io-Tech, Cowcotland, PurePC ve HardwareLuxx gibi yayınlardan gelen jüriler tarafından dikkate alınan tek ana faktör değildi.

En İyi CPU Ödülü – Ryzen 9 3950X

Bu ödüllerin sonuçlarına gelince, hiçbir Intel CPU’ya tek bir ödül verilmedi, bu da biraz şok edici. AMD’nin Ryzen 3000 serisi “Yılın Ürünü” ödülünü kazandı. Ryzen 3000 “chiplet tasarımı” kendi içinde EHA’nın “En İyi Yeni Teknoloji” Ödülü’nü kazandı. Şaşırtıcı bir şekilde, AMD’nin Ryzen 9 3950X’i “En İyi CPU” ödülünü aldı; Ryzen 5 3600 “En İyi Oyun Ürünü” nü kazandı; ve son olarak Ryzen 3 3300X “En İyi Overclock Ürünü” ödülünü kazandı.

En iyi GPU Ödülü – Sapphire RX 5700 XT

Navi 10 GPU tabanlı Radeon RX 5700 serisi “En İyi GPU” kategorisini kazanırken, “En İyi AMD tabanlı grafik kartı” ödülü Sapphire RX 5700 XT Nitro + ‘ya verildi.

Yeşil ekip için ASUS ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti OC, “En iyi NVIDIA tabanlı Grafik Kartı” kategorisini kazanırken, bir başka AMD tasarım ürünü, “En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı” ödülünü kazandı ve AMD’nin mobil Renoir CPU’larını içine alan ASUS ROG Zephyrus G14 Dizüstü Bilgisayar’ı oldu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol