Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Euro Truck Simulator 2 Heart of Russia Paketi Rafa Kalktı

Ünlü tır sürme simülasyonu olan Euro Track Simulator 2, Rusya sınırlarını içeren Heart of Russia ek paketini şimdilik askıya almaya karar verdi. Geliştirici bu işgalde, Ukrayna'nın yanında olduğunu göstererek; ülkeye yüksek miktarda bağış topladı.

Geliştirici SCS Software, Mart 2021’de Euro Truck Simulator 2 için Heart of Russia DLC’sini duyurdu. Ayrıca bu DLC’de gerçek boyutlu sınırların yer alacağı ve ülkenin oldukça derinlemesine keşfedilebileceği söyleniyordu. Ancak bugün stüdyo, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali dolayısıyla genişleme paketini yayınlamama kararı aldığını duyurdu.

SCS 24 Şubat 2022 tarihli bir blog gönderisinde, ‘‘Heart of Russia ekibimizin merakla beklenen yeni DLC üzerindeki çalışmalarını tamamlamasına yaklaşık 6-8 hafta kaldı. Sonuca gelince hepimiz gerçekten tatmin olduk. Bu yeni bölgenin oyunda harika görünmesi için çok çaba harcandı. Topluluğumuzun, özellikle de Rusya’dakilerin bunu gerçekten takdir edeceğinden kesinlikle eminiz.” yazıyordu.

Euro Truck Simulator 2 Geliştiricisi Ukrayna İçin Yardım Topladı

Euro Truck Simulator 2

Yine 24 Şubat’ta Rusya, Ukrayna’yı tamamen işgal altına aldı ve stüdyo bu hamle yüzünden şoka uğradı. Stüdyo, öncelikle Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için halihazırda 85.000’den fazla satmış olan Ukrainian Paint Jobs Paketi oluşturarak, ülkedeki insani yardımlar için bağış topladı. Ayrıca Rusya’nın Kalbi beklemeye alındı ​​ve aylarca süren değerlendirmenin ardından SCS rafa kaldırmayı seçti.

Stüdyo, topluluğunun paylaşacağı ortak bir zemini daha etkin bir şekilde sağlamak için oyunlarıyla mümkün olduğunca apolitik olmaya çalıştığını söyledi. Ancak genişlemenin doğası ve Rusya işgalinin koşulları nedeniyle DLC yayınlanmadı. Stüdyo, Ukrayna’nın işgali bittiğinde Heart of Russia paketinin durumu hakkında çalışmalar yapacağını söyledi.

Bu da demek oluyor ki bu DLC’yi görebiliriz ancak yakın zamanda değil. Ayrıca oyun için farklı modlar indirmek istiyorsanız buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer taşıma şirketinizi zahmetsizce büyütmek istiyorsanız birkaç hileyi anlattığımız haberimize de buradan erişebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.