Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Espor Takımı Sahibi Uyuşturucu Kaçakçılığından Aranıyor!

Güneydoğu Asya'nın en başarılı espor takımlarından Filipinli Bren Esports'un sahibi Bernard Chong, 33 milyon dolarlık uyuşturucu baskınından sonra polisler tarafından aranıyor.

Filipinler merkezli espor organizasyonu Bren Esports’un CEO’su Bernard Chong‘un, ülkesinde düzenlenen bir uyuşturucu baskını sonrasında arandığı bildirildi. Yerel basına göre Chong “yasadışı uyuşturucu ithal etmekle” suçlanıyor. Filipinli girişimcinin, 2019 yılında Manilla Uluslararası Konteyner Limanı’nda 270 kilogramdan fazla uyuşturucu maddeye el koyulan kaçakçılık operasyonuyla bağlantısı olduğu iddia ediliyor.

Ulusal Soruşturma Bürosu (NBI), Chong‘un 33 milyon dolar değerinde metamfetamini ülkeye sokmakla suçlanan bir nakliye şirketinin sahiplerinden biri olduğunu tespit etti. Fortuneyield Cargo Services Corporation isimli firmanın, uyuşturucuların hem konteyner depozitosu hem de taşıma hizmeti karşılığında gemi şirketine ödenen navlun bedeli masraflarını karşıladığı öne sürüldü. NBI, böyle bir ödemenin şirketin genel müdürü olan Chong’un haberi olmadan yapılamayacağı görüşünde.

Bren Esports’un Kurucusu, İddiaları Reddediyor

Bren Esports Bernard Chong

Chong, Güneydoğu Asya’nın en başarılı espor organizasyonlarından biri olan Bren Esports’un CEO’su ve kurucusu olarak biliniyor. Overwatch’tan League of Legends’a, CS:GO’dan Mobile Legends Bang Bang‘e kadar hemen her oyunda yer alan büyük bir espor organizasyonu olan takım, kurulduğu 2017’den bu yana çeşitli oyunlarında 34 turnuva kazandı.

Haberler üzerine kişisel Twitter hesabından bir paylaşım yapan Chong, hakkındaki iddiaları reddetti. Filipinli iş insanının açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Merhaba Twitter, bazılarınızın bildiği gibi son birkaç saat içinde ülkem Filipinler’deki bir davaya karıştığım iddiasıyla ilgili birkaç haber yazıldı. Bu mesajı, yıllardır sahip olduğum iyi itibara zarar verebilecek bu iddiaları reddetmek için yazıyorum.

Bazılarınız beni yalnızca espor topluluğunun bir parçası olarak tanıyor olabilir, ancak gerçekte ben bundan çok daha fazlasıyım. Ben bir melek yatırımcı ve girişimciyim. Büyük potansiyele sahip olduğuna inandığım şirketlere/girişimlere yatırım yaparım veya kendi şirketlerimi kurarım. Harika fikirleri olan insanlara ve dahası, iyilik ve büyük yetenek gördüğüm kişilere yatırım yapıyorum.

Masumları koruyan adalet sistemine ve gerçeğin her zaman galip geleceğine inanıyorum. Umarım bu, sahip olduğunuz şüpheleri açıklığa kavuşturur. Bu zorlu zamanlarda desteğiniz için teşekkür ederim”

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.