Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Espor Şirketi Beyond the Summit Kapanıyor

Ünlü Espor şirketi Beyond the Summit, ekonomik koşullar sebebiyle tamamen kapanacaklarını duyurdu.

Önde gelen bir e-spor şirketi olan Beyond the Summit, tüm personellerini işten çıkaracağını duyurdu. Geçen hafta espor organizasyonu The Guard da tüm çalışanlarını işten çıkaracağını bildirmişti. BTS, 2012 yılında espor ile ilgilenenler tarafından tamamen eğlence için kuruldu. 11 yılı aşkın bir süredir aktif olan şirket, özellikle Dota 2 ve Smash Bros. topluluklarında turnuva organizatörlüğü yaptı.

Şirket, genellikle daha geleneksel bir çalışma ortamından ziyade ev gibi bir hissettiren ofisiyle tanınıyordu ve bu yaklaşımından dolayı birçok hayran tarafından takdir ediliyordu. Ancak son yıllardaki ekonomik krizler ve işten çıkarmalar maalesef ki e-spora da yansıdı.

Beyond the Summit Çalışanlarını Mağdur Etmiyor

Beyond the Summit

Şirket, mevcut ekonomik koşullarda ve topluluğun finansal yetersizliği nedeniyle tamamen kapanacaklarını duyurdu. Beyond the Summit yöneticileri, önümüzdeki 2 hafta boyunca tüm çalışanlarının maaşını ödeyecek ve nisan sonuna kadar sağlık sigortası sunmaya devam edecek. Ek olarak yöneticiler, çalışanlarının bir listesini yayınlayarak, mağdur kişilere iş kapıları da aralayacak.

Beyond the Summit’in son etkinliği, 23-26 Mart tarihlerinde yapılacak olan Smash Ultimate Summit 6 olacak. Yukarıda bahsi geçen The Guard, Beyond the Summit’e benzer bir adım attı. Espor organizasyonu, 2017 yılında Kroenke Sports and Entertainment’ın Overwatch League’de bir hisse satın almasıyla kuruldu. 2021 yılında ekip, Valorant, Halo ve Apex Legends gibi oyunlardaki başarısını sürdürmek için The Guard markalarını duyurdu.

Maalesef The Guard çalışanlarının şansı yaver gitmedi. Çalışanlar, aniden işten çıkarıldı ve yaşadıkları mağduriyeti sosyal medyadan duyurdu. Ayrıca yöneticiler, çalışanları ile ilişkileri sona erdikten sonra herhangi bir ödeme yapmadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.