ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Sezonu Şampiyonu Sangal Esports Oldu!

ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Sezonu tamamlandı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Geçtiğimiz hafta büyük bir coşkuyla duyurulan ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Sezonu nihayet tamamlandı. Ege’nin incisi İzmir’de düzenlenen ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Sezonu rekabetçi bir maç ile tamamlandı.

blank

ESL Türkiye Şampiyonası 12 Eylül – 15 Eylül tarihlerinde İzmir’de düzenlendi. 88’nci İzmir Enternasyonel Fuarı’nda gerçekleştirilen finalde yapılan maç adeta kıran kırana geçti. ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Sezonu final maçında karşı karşıya gelen Arena Bulls ve Sangal Esports, izleyenlere oldukça renkli anlar yaşatırken rekabet dolu bir maça da imza atmış oldular. Kıran kırana geçen maçta Sangal Esports rakibi karşısında aldığı 2-1’lik skor ile yaz sezonunun şampiyonu oldu.

Fuarda CS:GO’nun yanı sıra Dota 2, LoL 5v5 Sihirdar Vadisi maçı ve Taktik Savaşları turnuvaları gerçekleştirildi. 4 gün süren etkinlikler dünyanın dört bir yanından canlı yayınlar ile oyunseverlere ulaştırıldı.

Etkinliğin son gününde Monster Oyun Mizikleri Orkestrası’da oyunseverlere unutulmaz bir konser sundu.

blank

Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz, şampiyon takımın turnuva boyunca en iyi performansı sergileyen oyuncusu Doğukan “qRaxs” Balaban’ a Turnuva’nın Canavarı Ödülü’nü takdim etti. İlhan Yılmaz etkinlik ile ilgili olarak şunları söyledi: “Monster olarak Türkiye’nin bu alanda en büyük turnuvalarından biri olan Intel® ESL Türkiye Şampiyonası’na destek verdiğimiz için mutluyuz. Elektronik sporlar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla gelişmekte. Dünyaca ünlü sporcularımız bizi gururlandırıyor. Bizi gururlandıran bir başka şey ise Monster bilgisayarlarımızın dayanıklılığının ve üstün performansının bu kadar önemli bir organizasyonun finallerinde de tescillenmiş olması. Bildiğiniz gibi eskiden oyun bilgisayarı denilince akla masaüstü bilgisayarlar gelirdi. Biz Monster Notebook olarak bu tabuyu yıktık. Oyun bilgisayarı alanında Türkiye pazarının lider markası olduk, yıl sonunda Avrupa pazarına da açılıyoruz. E-sporu ve oyuna gönül vermiş herkesi desteklemeye devam edeceğiz. Bu heyecanlı günlerin sonunda kazanan, kazanmak için sonuna kadar mücadele eden ve bu organizasyonun başarıyla gerçekleşmesi için emek veren herkesi tekrar kutluyorum.”

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol