Eski Telltale Çalışanları İnteraktif Oyunlar Üzerinde Çalışacak

AdHoc Studio kuruldu.

Dört eski Telltale Games geliştiricisi bir araya gelerek AdHoc Studio’yu kurdu. Bu yeni oyun stüdyosunun temel amacı ise interaktif anlatıma sahip oyunlar yapmak. Açıkçası Telltale sektörde bu boşluğu dolduran bir firmaydı. Yeni kurulan AdHoc Studio ise onun yerini alacak gibi duruyor.

Hem televizyon, hem de film sektöründe çalışmaları olan Michael Choung, Dennis Lenart, Nick Herman ve Pierre Shorette bu yeni stüdyoyu kuran isimler oldu. Telltale’den Eylül ayında firma kapanmadan önce ayrılan bu isimler, hikaye odaklı yeni oyunlar yapmak istiyorlar ve ilham noktaları da Black Mirror’un interaktif filmi olan Bandersnatch.

Pierre Shorette de yeni stüdyoya dair açıklamalar yaparken, televizyon, sinema ve oyun sektörünü projelerinde bir araya getireceklerini ifade etti. Daha önce de bu alanda tecrübeli isimlerden oluşan AdHoc Studio, interaktif ve anlatım odaklı oyunlarla öne çıkacak.

Açıkçası son dönemde interaktif oyun ve filmler büyük ilgi görüyor. Hem Netflix’te, hem de Steam’de bunun örneklerini birden fazla kez gördük. AdHoc Studio’nun da bu sebeple yapacağı çalışmalar gelecek vadediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol