Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Eski GTA Geliştiricisine Rockstar’dan Uyarı: Gönderileri Kaldır

Eski bir GTA geliştirici iptal edilen Agent da dahil birçok oyun hakkında çeşitli detaylar paylaştı. Rockstar bu bilgilerin kaldırılması istedi.

Grand Thef Auto serisi ve diğer yapımlarla ön plana çıkan Rockstar ekibi için yeni bir haber ortaya çıktı. Eski bir Rockstar geliştiricisi şirketin iptal edilen projeleri hakkında kısa süre önce çeşitli bilgiler paylaştı. Şirket ise bu bilgilerin derhal kaldırmasını istedi. Ancak burada bu isteme olayının bir iddiadan ibaret olduğun belirtiliyor.

2009 yılında şirketten ayrılmadan önce Rockstar North‘ta 14 yıl geçiren eski yönetmen Obbe Vermeij, kısa süre önce iptal edilen ve PlayStation için çıkış yapan casus temalı yapım Agent da dahil olmak üzere iptal edilmiş Rockstar oyunlarıyla bir blog gönderisi yayınladı. Ancak Vermeij blogunda yayınladığı bu yazıda Rockstar’ın kendisiyle temasa geçtiğini ve paylaşımları kaldırmasını söylediğini belirtti.

Rockstar Bu Detayların Kaldırılması İstedi

Vermeij gönderi içerisinde “Rockstar North’tan bir e-posta aldım. Görünüşe göre bazı bilgilerin ortaya çıkmasından rahatsız olundu. Gerçekten de kimsenin 20 yıllık oyunlar hakkında konuşmama aldırmayacağını düşünmüştüm ama yanılmışım. Bu sanki Rockstar’ın gizemini bozmak gibi bir şeymiş” ifadelerini kullandı. Vermeij’in şu anda silinmiş olan paylaşımları arasında stüdyonun E3 2009’da PlayStation 3’e özel olarak duyurulan casusluk oyunu Agent hakkında çeşitli detaylar yer alıyordu.

gta 4 1

Oyunun 1970’lerin Soğuk Savaş ortamında geçmesi planlanmıştı ancak Vermeij, şirketin Grand Theft Auto üzerindeki çalışmalarından dolayı bu projeyi “çok fazla dikkat dağıtıcı” olduğu için vazgeçildiğini aktardı. Bu süreçte asıl planın Rockstar North’u iki ekibe bölmek olduğunu ve yarısının GTA 4 üzerinde çalışırken diğer yarısının da kod adı Jimmy olan Agent üzerinde çalışacağını söyledi.

Son olarak Vermeij’e göre projenin Agent adlı projenin “iç karartıcı” olduğuna karar verildi ve çalışmalar doğrudan GTA San Andreas‘a kaydırıldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.