Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Eski Call of Duty Oyunları Xbox’ta Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Xbox'ın sunucuları yeniden açmasının ardından Call of Duty oyunlarına olan ilgi büyük artış yaşadı.

10 yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürülen Call of Duty oyunları, hala Xbox’ta en çok satanlar arasında yer almaya devam ediyor. Bu haftanın başlarında Call of Duty hayranları, serinin klasik oyunlarının çevrimiçi sunucularının yeniden açıldığını fark etti. Xbox’ın CoD sunucularını yeniden etkinleştirmesi, Call of Duty Black Ops 1, 2 ve Modern Warfare 3 gibi oyunlarda büyük oyuncu artışına sebep oldu. Bunu takiben birkaç Xbox hayranı, Microsoft mağazasında benzer bir eğilim fark etti.

Microsoft Store’un Ücretli En İyi Oyunlar listesinin başında bir değil, iki değil tam üç adet eski Call of Duty oyunu olduğu fark edildi. Şu anda listede NBA 2K23, Hogwarts Legacy ve Elden Ring gibi diğer yeni sürümlerin yanı sıra CoD Modern Warfare 2, Black Ops, Modern Warfare 3, World at War, CoD 4 ve çok daha fazlası bulunuyor.

Call of Duty PlayStation Konsollarına Kalmaya Devam Edecek

Call of Duty

Aslında klasik CoD oyunlarının sunucularının Xbox’ta neden etkinleştirildiği hala net değil. Bir teoriye göre Microsoft, Activision Blizzard anlaşmasını tamamlamaya bir adım daha yaklaştığına göre Xbox, oyunu Xbox Game Pass gibi daha fazla hizmetine entegre etmeyi planlıyor olabilir. Bu konuda kesin bilgi almak için bekleyip görmemiz gerekecek.

Bu arada Xbox 360 konsolunda geriye dönük uyumluluk sayesinde bu oyunları Xbox One veya Xbox Series X/S’nizde oynayabileceğinizi hatırlatmakta fayda var. Tek yapmanız gereken oyunları Microsoft Store’dan satın almak veya hala varsa diski yerleştirmek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.