Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Eski AMD Ekran Kartlarına Sürpriz Güncelleme

Son güncellemeden bu yana bir yıl geçmişti. AMD'nin eski ekran kartlarıyla ilgili hamleleri kafa karıştırıcı oldu.

AMD, ekran kartlarının önemli bir bölümünü bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce “eski destek modeline” taşıdı. Bu kategoriyi desteği sonlandırılmış kartlar zannedebilirsiniz ancak aslında şirket, bu kartlar için “güncelleme yayınlama planı olmadığını” belirtmişti ancak birdenbire eski ekran kartları için yeni bir güncelleme yayınlandı.

Eski ekran kartı listesine girmiş eski bir ekran kartınız varsa, güncellemeyi siz de almış olabilirsiniz. AMD eski ekran kartları listesine buradan ulaşabilirsiniz. Eğer ekran kartınız bu listedeyse, güncelleme yapmanızı tavsiye ediyoruz. Adrenaline Edition 22.6.1 sürücüleri Windows 10 ve Windows 7 için yayınlandı ancak Windows 8 desteklenmedi.

AMD Adrenaline Edition 22.6.1 Güncelleme Notları

AMD

Ayrıca, Adrenaline Edition 22.6.1 isimli bu güncellenmiş sürücünün ne yaptığı da net değil. Oyuncuların başına dert olduğunu bildiğimiz birkaç sorun var ancak bunun ötesinde faydaları tam olarak net değil:

  • Gelişmiş Senkronizasyon, bazı oyunlarda ve sistem yapılandırmalarında etkinleştirildiğinde siyah ekranın oluşmasına neden olabilir. Gelişmiş Senkronizasyon etkinken sorun yaşayan tüm kullanıcılar, geçici bir çözüm olarak bunu devre dışı bırakmalı.
  • Radeon performans ölçümleri ve günlük kaydı özellikleri, aralıklı olarak aşırı yüksek ve yanlış bellek saat değerleri bildirebilir.

AMD’nin artık eski model olarak kabul ettiği daha eski bir ekran kartı kullanıyorsanız performansı gözetin. Bu güncellemenin performans arttırıp azalttığı konusunda elimizde bir bilgi maalesef yok. Öte yandan, en azından ekran kartlarının fiyatı normale dönmeye başladı ve yeni RDNA 3 ekran kartları da yolda. Bakalım şirketin yeni kartları nasıl olacak?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.