Epic Store 2019 Yılında Android Oyunda Yayınlayacak!

Epic Store mobil platforma yönelik de oyunlar yayınlayacak.

Geçtiğimiz haftalarda dijital oyun dağıtım mağazası olarak faaliyete başlayan Epic Store gümbür gümbür geliyor.

Bilgisayar platformuna hızlı bir giriş yapan Epic Store her geçen gün yeni bir gelişme ile gündeme geliyor. Steam’in elinden önce The Walking Dead The Final Season’u alan Epic Store, bugün gelen haber ile de Ubisoft’un 2019 model oyunu olan The Division 2’yi ön satışlara açtığını duyurdu. Steam’de The Division 2’nin sayfası kaldırılırken, oyuncular şuan Epic Store üzerinden oyunu ön sipariş edebiliyorlar.

2018’in Aralık ayında bilgisayar platformu için oyun dağıtımlarına başlayan Epic, 2019’da da mobil platforma giriş yapacak.

Epic Games’in kurucusu olan Tim Sweeney, Game Informer’a verdiği demeçte, ‘Epic Game mağazası 2018’de PC ve Mac’te, 2019’da da Android platformunda açılıyor. 2019 yılı içerisinde İOS platformunda da boy göstermek istiyoruz. Ancak bu durum mevcut Apple politikaları ile değerlendiriliyor. Bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler için mağazaların rekabete açık olması gerektiğine inanıyoruz’ diyor.

Tim Sweeney verdiği demeçte ayrıca konsol platformunun donanım maliyeti yüzünden bu pazara dahil olmayacaklarını da belirtti. Farklı bir pazar olarak değerlendirilen konsol platformunda Epic bir mağaza işletmek istemiyormuş. Ancak bir oyun motoru üreticisi olarak farklı platformlardaki oyuncuların birbirleri ile oyun oynayabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarmış.

Şirketin Android platformuna yönelik planlarını henüz açıklamayan Tim Sweeney bunun için ‘erken’ olduğunu belirtti.

Fortnite’ın Android sürümü bilindiği gibi Google Play’de değil de Epic’in resmi web sitesi üzerinden oyunculara sunulmuştu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol