Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games’ten Geliştiricilere Önemli Hizmet

Artık Epic ve Steam kullanıcıları çapraz oyun desteği sayesinde, birlikte oyun oynayabilecek. Çapraz oyun desteği Epic Games tarafından duyuruldu. Ve bu seçenek şu anda çalışır durumda.

Epic Games 2019 yılında Fortnite için geliştirilen çevrimiçi hizmetleri, bunları kullanmak isteyen tüm oyun geliştiricilerine ücretsiz olarak sunmuştu. Bu hizmet; yazılım geliştirme, arkadaş listeleri, çöpçatanlık, lobi, skor tabloları, istatistik izleme ve platformlar arası çok oyunculu oyunlar için sistemler içeriyordu. Ve şimdi Epic Online Services, geliştiricilerin Epic ve Steam arasında çapraz oynamayı etkinleştirmesine izin veriyor.

Habere eşlik eden bir video, iki arkadaşın birlikte Neon Party Squad adlı kurgusal bir oyunu oynayabilmeleri için bağlantı kurmaya çalıştığını gösteriyor. Trajik bir şekilde, biri Epic Games üzerinden oynuyor, diğeri ise PC Store adlı bir mağazadan oyuna bağlanıyor. Epic, ekteki blog gönderisinde rakibini adlandırmaktan kaçınmadı ve Epic Online Services crossplay şimdi Steam ve Epic Games Store‘da sorunsuz bir şekilde çalışıyor yazdı.

Epic Games, Birlikte Çalışabilirliği Destekliyor

Epic Games

Ayrıca bu hizmet Steam oyuncularının yarım milyardan fazla arkadaştan arama yapmasına, bağlanmasına ve oynamasına olanak tanıyor. MacOS’un yanı sıra daha fazla PC mağazasını yerel olarak desteklemek için geliştirmeler devam ediyor. Epic Online Services araç setini kullanan geliştiriciler, oyunlarına çapraz oyun dahil olmak üzere hangi özellikleri eklemek istediklerini seçebilirler. Bunu kullanan oyunlar; oyuncuların arkadaş arayabilecekleri ve oyunlara birlikte katılabilecekleri bir seçenek sunabilecek.

Epic bir süredir, Tim Sweeney‘nin 2018’de “Birlikte çalışabilirliği desteklemenin herkesin çıkarına olduğunu düşünüyorum” demesiyle, bir süredir çapraz oynamayı destekleme konusunda çalışmalar yapıyor. Ayrıca Games Store’da yalnızca çapraz oynama değil, aynı zamanda platformlar arası ilerleme de vardı ve oyuncuların hangi sürümü başlattıklarına bakılmaksızın ögelerine erişmelerine izin verdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.