Epic Games Store’da Ücretsiz Verilen Oyunların Satın Alma Değerleri Ortaya Çıktı

Epic Games Store'da ücretsiz olarak sunulan oyunlar için Epic Games'in ne kadar para ödediği ortaya çıktı.

Birkaç saat önce, Dead Island 2 ve Saints Row 5’in sadece Epic Games Store’da satışa sunulacağını size bildirmiştik. Ve görünüşe göre, Epic ile Apple arasında devam eden yasal savaş nedeniyle Epic’in mağazasıyla ilgili bazı yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Sızan bilgilere göre, Epic Games Store, oyun geliştiricilerine büyük miktarda para ödemiş.

Epic Games Store

Sızan bazı mahkeme belgelerine göre, Epic Games Store ücretsiz olarak dağıtılan oyunların ardından kullanıcıların %7’si bundan sonra bir şeyler satın aldı. Bu, çok sayıda Epic Games Store hesap sahibinin mağazayı ücretsiz oyunları için kullandığını ve başka bir şey olmadığını gösteriyor.

Ek olarak, bugün ortaya çıkan belge ilk 9 ay boyunca ücretsiz EGS oyunları programına katılan geliştiricilerin Satın Alma Fiyatlarını gösterir. Bu belge Grand Theft Auto 5’i içermese de, size Epic’in ücretsiz oyun programında neler olup bittiğine dair bir fikir verebilir.

Gördüğümüz kadarıyla Epic Games, 11,5 milyon dolar harcaması karşılığında 5 milyon adet yeni hesap kazandı. Bu ilk 9 ayda çoğu oyuncu tarafından talep edilen Batman Arkham’dı. LEGO Batman ikinci sırada, ardından Subnautica ve Metro 2033 Redux geliyor. Epic Games, Batman Arkham için 1.5 milyon dolar, Subnautica için 1.4 milyon dolar ve Mutant: Year Zero için 1 milyon dolar ödedi.

Şirketin ilerleyen zamanlarda nasıl bir politika izleyeceği ise henüz bilinmiyor ancak ücretsiz oyunları sunmaya devam edecek gibi görünüyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol