Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games Store’a Kütüphane Filtresi Eklendi

Epic Games, mağazasına uzun zamandır beklenen başka bir özellik ekleyerek kullanıcıların oyun kitaplıklarını filtrelemesine olanak tanıyacak.

Epic Games Store zaman içinde yeniliklerini tutarlı bir biçimde sunmuş olsa da birçok kişinin beklediğinden daha yavaş bir gelişim gösterdi. Ancak kullanıcıları sevindirecek bir haber nihayet geldi, artık oyun kitaplığında filtreleme yapılabilecek. Bu zamana kadar böylesi bir güncellemenin gelmemiş olması şaşırtıcı olsa da kullanıcılara iyi haberler sonunda gelmiş oldu.

Mağazanın kullanıcıları, oyun kitaplıklarını alfabetik veya çıkış tarihlerine göre sıralayabilecek. Epic Games Store kullanıcılarına büyüyen oyun listelerini ayrıştırmak için çeşitli seçenekler sunan oyun kitaplığına bir filtreler bölümü eklendi.

Epic Games’e Oyun Derecelendirme Sistemi Geliyor

Epic Games

Filtre seçenekleri arasında; tür, özellikler, platform gibi birkaç seçenek bulunmakta. Her bir alt menü de kendi içinde çeşitleniyor, örneğin tür menüsünde komediden kart oyunlarına kadar seçilebilecek 30 başlık bulunuyor. Filtreler, deneyimi değiştiren bir özellik olmasa da yeniliğin önemi küçümsenemez. Pek çok Epic Games Store kullanıcısı, platformun ücretsiz teklifleri dolayısıyla birçok oyuna sahip.

Filtreler yalnızca basit bir özellik değil, oyun bulma konusunda kısa bir yol sunduğu için gerekli bir özellik. Şimdiye kadar bu özelliğin olmaması garip olsa da sebebinin, şirketin yavaş ve emin adımlarla ilerlemeye çalışması olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca şirket, yakın bir gelecekte piyasaya sürülmesi planlanan birkaç ek özellik daha getiriyor. Oyun derecelendirmeleri, anketler ve bir bildirim sistemi gibi diğer özellikler de yakın zamanda gelecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.