Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games Store, İnceleme Bombardımanını Engelleyecek

Epic Games Store, tüm platformlar için çapraz oynamayı da geliştirme çalışmalarına başladı.

Epic Games, mağazasına uzun zamandır beklenen kullanıcı değerlendirmeleri özelliğini ekledi. Şirket, yalnızca en az iki saat oyun oynayanların oyunu beş yıldızlı bir ölçekte değerlendirebileceğini belirtti. Ayrıca herkes her oyunu puanlayamayacak. Epic, oyunculara bir oyun oturumunu bitirdikten sonra rastgele bir oyun kazanma şansı sunacak.

Şirket, bu yaklaşımın inceleme bombardımanını önleyeceğine ve derecelendirmelerin gerçekten oyunları oynayan kişilerden alındığından emin olacağına inandığını belirtti. Oyuncuların puanlarına göre genel bir derecelendirme hesaplanacak ve bu, oyunun Epic Games Store sayfasında görünecek Tabii ki amaç, kullanıcıların bir oyunun oynamaya değer olup olmadığını anlamalarına yardımcı olmak.

Epic Games Store Geliştirmeleri Hız Kazandı

Epic Games

Mağaza sayfaları, insanların bir şey satın alıp almama veya indirme konusunda karar vermesine yardımcı olmak için eleştirmenlerin incelemelerini zaten içeriyordu. Epic Games, muhtemelen her oyun veya uygulamada derecelendirme istemeyeceğini ve rastgeleleştirme yaklaşımının oyuncuları spam yapmaktan kaçınmasına yardımcı olacağını söyledi.

Bu bizce olumlu bir özellik. Örneğin, Microsoft’un her Xbox Bulut Oyun oturumundan sonra geri bildirim istemesi biraz can sıkıcı. Ayrıca Epic, bir oyun oturumundan sonra bir anket yanıtlamanızı isteyebilecek. Anketlerde, bir oyunun bir ekiple oynamanın daha iyi olup olmadığı veya savaşın ne kadar zorlu olduğu gibi çok çeşitli sorular yer alacak.

Epic, mağaza sayfaları için etiketler oluşturmak için anketlerdeki verileri kullanacak. Sonunda etiketler, kategori sayfalarında ve ana sayfa için etikete dayalı kategoriler oluşturmak için kullanılacak. Buradaki fikir, keşfedilebilirliği geliştirmek ve insanların bir oyundan ne bekleyeceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak.

Ayrıca Epic Games, geliştiriciler için bir dizi çapraz platform aracı yayınladı. Epic Online Services artık Steam ve Epic Games arkadaş listelerini birleştirebilecek ve oyuncuların arkadaşlarını bulmalarına, arkadaşlık istekleri göndermelerine ve platformlar arası oyun içi davetlerle çok oyunculu oturumlara katılmalarına yardımcı olabilecek bir arayüz sunacak.

Epic Games, Steam’in ötesinde çapraz oyun desteği için daha geniş hedeflere sahip. Diğer PC başlatıcılarının yanı sıra macOS ve Linux’u desteklemek için çalışmalara başladı. Daha sonra SDK’ya konsollar ve mobil cihazlar için çapraz oyun araçları ekleyecek. Fortnite, Rocket League ve Fall Guys: Ultimate Knockout dahil olmak üzere Epic’in kendi oyunlarından bazıları tam çapraz oyun desteğine sahip.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.