Epic Games Store 100 Milyon Kullanıcı Barajını Geçti

Epic Games Store 100 milyon kullanıcı sayısını geride bıraktı.

Oyun kütüphanesi Epic Games Store, hızlı bir giriş yaparak 100 milyon kullanıcı barajını geride bıraktı. 

Oyun sektörüne hızlı bir giriş yapan Epic Games Store ücretsiz oyunlar ve özel oyunlarla hızlı bir büyüme kaydederek kısa sürede 100 milyondan fazla kullanıcısıyla toplamda 680 milyon dolar gelir elde etti. 

Hizmet vermeye başladığı ilk günden itibaren oyun lansmanları, ücretsiz oyunları ve başarılı indirim kampanyaları yürüten Epic Games Store, oyuncuların ilgisini kısa sürede üzerine çekmeyi başarmıştı. Epic Games Store kısa sürede büyümesinin ardından kullanıcı sayısıyla da rekor kırdı. 

Epic Games Store Gelirleri Açıkladı

Epic Games Store tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcı sayısı 108 milyonu geçti. Epic Games açıklamasında, Epic Games Store’un büyümesinin en büyük nedeni ise Fortnite oyunu olarak gösterildi. Şu an en fazla kullanıcı sayısına sahip olan Steam’in Ocak 2019 kullanıcı sayısı ise 90 milyon kişi civarındaydı. 

Epic Games Store’un satılan oyunlarda elde edilen gelir ise 680 milyon dolar civarında oldu. Elde edilen gelirin 251 milyon doları üçüncü parti oyunlardan gelirken Epic Games Store’da promosyonlarla verilen yapımların kazancı ise bu rakama dahil edilmedi.

Epic Games Store hizmet vermeye başladığı günden bugüne toplamda 73 oyun hediye etti ve hediye edilen oyunlar 200 milyondan fazla indirildi. Epic Games Store yaptığı açıklamada 2020 yılında da ücretsiz oyunlar vermeye devam edeceğini duyurdu. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol