Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games Oyunlarına Sınırlı Hesap Seçeneği Geldi

Epic Games, çocuklar için güvenli ağ yaratabilecek sınırlı hesap seçeneğini duyurdu. Artık 13 yaş altı kesim, veli izni olmadan satın alım yapamayacak.

Epic Games; Fortnite, Fall Guys ve Rocket League gibi çevrimiçi oyunları daha güvenli hale getirmek için çocuklara uygun yeni bir hesap türü sunuyor. Sınırlı Hesap olarak adlandırılan bu yeni seçenek ülkelerin dijital yaşlarına göre işleyecek. Ancak genele bakıldığında, denetimli hesap 13 yaşın altındaki oyuncuların Epic hesaplarına otomatik olarak uygulanacak.

Bu hesap seçeneği uygulandığında; sesli sohbet, oyun veya eklenti satın alma, Epic Games‘e ait olmayan oyunları indirme ve Epic hesabını Facebook gibi yerlere bağlama özellikleri devre dışı bırakılacak. Bu özelliklerden herhangi birine erişim sağlamak için, hesap sahibi çocuğun ebeveynlerinin e-posta aracılığıyla izin alması gerekecek.

Epic Games Sahte Yaşı Nasıl Anlayacak?

Epic Games

Çocuklar; Fortnite, Rocket League ve Fall Guys gibi oyunları arkadaşlarıyla ve yabancılarla çevrimiçi olarak oynamaya devam edebilecek. Daha önce yapılan tüm satın alımlar veya kazanılan oyun içi ödüller de kalıcı olacak. Çocukların sınırlı hesabı atlatmak için yalan söylemesi elbette kolay ve bunun denetlenmesi imkansız. Ancak bilinçli çocuklar ve ebeveynlerin yine de bu özelliği uygulayabilecek olması oldukça güzel.

Tüm yaş gruplarında çevrimiçi güvenlik, geliştiriciler için her zaman ön planda yer alıyor. Kısa bir süre önce Riot ve Blizzard, çocukları anlayabilmek için Valorant ve Overwatch 2’de sesli sohbetleri kaydetmeye başladıklarını bildirdi. Aynı zamanda popüler yayın platformu Twitch, çocukları güvende tutmak için güvenlik ve erişim konusunda oldukça sıkı çalışıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.