Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games ve NASA’dan Para Ödüllü Metaverse Yarışması

NASA ve Epic Games, geliştiricileri araştırma ve test amacıyla Mars'ta belirlenen sanal gerçeklik deneyimleri yaratmaya davet etti.

Sanal gerçeklik teknolojisinin oyun endüstrisindeki hızlı büyümesi, diğer endüstrilerde önemli sayıda fırsatların kapısını açtı. Epic Games ve NASA’da bu yolda ortaklık kurdu. Bilimsel araştırma ve eğitim böyle bir örnek ve NASA bile bu potansiyeli kabul etti. NASA, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruda, oyun geliştiricilerine bir “meydan okuma” sunmak için Epic Games ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Buradaki zorluk, kırmızı gezegene nihai bir gezi için hazırlanmaya yardımcı olabilecek Mars’a dayalı sanal gerçeklik varlıkları ve deneyimleri yaratmak olacak. Zorluk, kuruluşların benzersiz projeler için kitle kaynaklı çözümlere olanak tanıyan HeroX platformu aracılığıyla yayınlandı. NASA’nın görevi oyun geliştiricilerine yönelik, bu nedenle Epic Games ile ortaklık kurdu.

Epic Games’in Metaverse Projesine Başvurabilirsiniz

Epic Games
MarsXR Metaverse yarışmasında 70.000 dolar ödül havuzu mevcut.

Geliştiriciler, nihayetinde NASA’nın Mars XR Operasyon Destek Sistemi ortamında kullanılacak olan Mars varlıklarını ve deneyimlerini oluşturmak için Unreal Engine 5‘i kullanacak. Geliştiriciler elbette baştan sona bir Mars simülasyonu geliştirmek için uğraştırılmayacak. MarsXR ortamı, geliştiricilerin başlaması için halihazırda önemli miktarda içeriğe sahip.

MarsXR, 400 kilometre kareden fazla Mars arazisine, gündüz/gece döngülerine, gerçekçi hava koşullarına, simüle edilmiş Mars yerçekimine ve ayrıca uzay giysileri ve geziciler dahil varlıklara sahip bir “dünya” ile birlikte gelecek. Geliştiriciler daha sonra bu varlıklara ekleme yapabilecek veya mevcut olanı kendi özel deneyimlerini oluşturmak için kullanabilecek.

NASA, geliştiricilerin kendileri için en anlamlı olanı seçebilmeleri için beş farklı deneyim stili aradığını belirtti. NASA’nın değerlendireceği beş “kategori” arasında “Kamp Kurma”, “Bilimsel Araştırma”, “Bakım”, “Keşif” ve “Aklımızı Karıştır” seçenekleri mevcut. Her kategori için 4 olmak üzere 20 ayrı ödül ve toplamda 70.000 dolar ödül havuzu olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.