Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games Launcher’da İşlemcinin Isınmasına Neden Olan Bir Hata Giderildi

Epic Games Launcher'ın bazı AMD Ryzen ve Intel işlemcilerde ısınmaya yol açan hata giderildi.

Geçen hafta Epic Games Launcher istemcisinin bazı AMD Ryzen ve Intel CPU‘larda sıcaklıkta bir artışa neden olduğuna dair birkaç rapor vardı. Epic Games oyun istemcisinde, Reddit’te birden fazla kullanıcı tarafından bildirildiği ve ayrıca Hot Hardware tarafından test edilip doğrulandığı gibi, herhangi bir oyun çalışmadan bile bazı CPU’ların ısınmasına neden olan bir hata vardı.

Epic Games Launcherda Islemcinin Isinmasina Neden Olan Bir Hata Giderildi

Epic Games Launcher’ın sürekli olarak arka planda çalışırken ekstra olarak işlemci kaynaklarını kullanmasına neden olan ve bununda işlemcinin ısınmasına yol açan bir hata mevcuttu. Neyse ki, Epic Games bu sorunu istemci için yeni bir 11.0.2 düzeltme güncellemesiyle ele aldı ve düzeltti. Epic Games’te yayın stratejisi direktörü olan Sergiy Galyonkin, geçtiğimiz günlerde bunu Twitter’da doğruladı. Şirketin geliştirme ekibi sorunu tespit etti ve bir düzeltme yayınlandı.

Yine de Epic Games’den Sergiy Galyonkin, “bunun tam bir çözüm olmadığını” belirtti. Bu yüksek CPU kullanım hatasını tam olarak gidermek için daha fazla yama gerekebilir. Epic Games Store’un 29 Aralık yaması, istemcinizi yeniden başlattığınızda uygulanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.