Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games Google’a Karşı Yasal Savaşta Cepheyi Genişletiyor

Epic Games ve Match Group tarafından Google'a açılan dava hız kesmeden devam ediyor. Şimdi Google aleyhine bir delil, mahkeme tarafından inceleniyor.

Epic Games ve Match Group, Google’a karşı davalarını genişletmeyi planlıyor. Google’ın rakip Android uygulama mağazaları oluşturan geliştiricilere karşı ödeme yaptığı iddia edildi. Cuma günü bu iddia Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’ndeki bir federal mahkemeye sunuldu. İki şirket, arama devinin Android’in en popüler geliştiricilerinden bazılarını Play Store’da tutmak için milyonlarca dolar harcadığını belirtti.

Engadget’a göre Google, bunların yanlış iddialar olduğunu ve işleri mahkemede düzeltmeyi dört gözle beklediklerini söyledi. Google ayrıca, Epic ve Match‘in bahsettiği ödemenin Google Play kullanıcılarına avantajlar ve erken erişim sağlamaları için teşvikler sağladığını da açıkça belirtti. Bu, geliştiricilerin rakip uygulama mağazaları oluşturmasını engellemez.

Epic Games Davayı Kaybedebilir

Epic Games

Bu anlaşmazlık, Android’i yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, dünyanın diğer bölgelerinde daha fazla incelemeye tabi tutacak. Ayrıca Google’ın genel olarak Android ekosistemini çalıştırma şekli de sorgulanacak. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden davanın uluslararası pazara ve kullanıcılara kesinlikle etkisi olacak. Bu, Google’ın Android’i çalıştırma biçiminde değişiklik yapmak zorunda kalabileceği anlamına geliyor. Bilindiği üzere Google, ana gelir kaynağı olarak şirketin kendi uygulamalarına hizmet eden bir işletim sistemi olan Android’i kullanıyor.

Google Play, potansiyel olarak hem uluslararası hem de yerel düzeyde bazı ciddi yasal işlemlerle karşı karşıya kalabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.