Epic Games Gizemli Oyun Açıklandı: 159 TL Değerindeki Control Bedava Oldu!

Merakla beklenen Epic Games gizemli oyun belli oldu. 159 TL değerindeki Control, kısa bir süreliğine ücretsiz olarak indirilebilecek!

Epic Games gizemli oyun için devam eden bekleyiş an itibarıyla son buldu! Gerçekleştirdiği indirim ve kampanyalar ile herkesi coşturan dijital oyun mağazası, 159 TL değerindeki Control‘ü bedava yaptı.

epic games gizemli oyun control

Daha önce bildirdiğimiz gibi mağazanın geçtiğimiz haftaki ücretsiz gizemli oyunu Frostpunk olmuştu. Ondan önce ise 419 TL değerindeki NBA 2K 2021 ve Among Us yapımları ücretsiz olarak dağıtılmıştı.

Sektördeki en büyük rakibi Steam’e nazire yaparcasına pek çok popüler oyunu bedava yapan Epic Games Store, çıtayı her geçen gün daha yükseğe koyuyor. Peki, Epic Games gizemli oyun olarak karşımıza çıkan Control nasıl bir yapım?

Control Konusu

control

Finlandiyalı stüdyo Remedy Entertainment tarafından geliştirilen aksiyon-macera türündeki RPG oyunu,  gerçeklik kanunlarını kıran nesneleri toplamak ve araştırmakla görevli Federal Kontrol Bürosu etrafında geçiyor.

Büro’nun yeni müdürü olan Jesse Faden, “Oldest House” adlı FBC’nin paranormal karargahını keşfeder ve gerçekliği bozup işgal eden Hiss adında oldukça ölümcül bir düşmanı yenmeye çalışır. Hikaye boyunca oyuncular, çevirmeli telefon veya bir disket gibi dünyevi, ancak başka bir boyuttan enerji ile dolu nesneler olan ve bütün büyük paranormal olayların merkezindeki Güç Nesneleri’ni bularak yeni kabiliyetler kazanır.

The Game Awards’da En İyi Sanat Tasarımı ödülüne layık görülen Control, pek çok yayın tarafından 2019’un en iyi oyunları listesinde kendine yer bulmuştu.  Normal fiyatı 159 TL olan RPG oyunu, 17 Haziran saat 18:00‘a kadar ücretsiz olarak indirilebilecek. Oyunu Epic Games Store sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Epic Games gizemli oyun olarak Control’ün yayınlanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bekliyoruz!

blank
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol