Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games, Fortnite Dolandırıcısına Açtığı Davayı Kazandı

Epic Games 2021 yılında hile ve çalınmış hesaplar sattığı gerekçesiyle BlazeFN adıyla bilinen şahsa dava açtı. Dava, nihayet Epic Games lehine sonuçlandı.

Epic Games’in, Avustralya’da bir Fortnite dolandırıcısına açtığı dava nihayet sonuçlandı. Davanın sonucunda dolandırıcı herkesten özür diledi ve güvenliği ihlal edilmiş hesapları satma işini kapatması şartıyla şirkete bir miktar ödeme yaptı. Elde edilen belgelere göre federal mahkeme, BlazeFN olarak bilinen şahsın Fortine kullanıcı sözleşmesinin şartlarını ihlal ettiği kanaatine vardı.

Şirketin haklarını ihlal ettiği ve hesapları yasa dışı bir şekilde oyun içinde sattığı dolayısıyla karar, tamamen Epic Games lehine oldu. Yasa dışı mağaza tasarımı ve ögelerin çizimler Fortnite’ın Item Shop‘una benzeyecek şekilde dizayn edilmiş. Mağazada kaç tane hile ve hesabın satıldığı veya başka benzer yasal işlemlerin devam edip etmediği henüz belli değil.

Epic Games, Alacağı Tazminatı Hayır Kurumuna Bağışlayacak

Epic Games

BlazeFN hesapları satın alanlar da oyun içi cezalara tabi tutulacak ancak Epic Games‘in özellikle bu alıcıları takip edip etmediği bilinmiyor. Fortnite’da hesap satmak veya satın almak oyunun şartlarını ihlal etmek anlamına geliyor. Güvenliği ihlal edilmiş oyuncu hesapları ve hile satmak, insanların bilgilerini riske atıyor ve adil bir şekilde oynayan kişilerin deneyimini mahvediyor diyen şirket, bu duruma oldukça hassasiyet gösterdiğini söyledi.

Daha sonra davalı, Fortnite topluluğundan özür dilediği ve yaptığının yasa dışı olduğunu kabul ederek bunu bir daha yapmayacağını yazdığı bir tweet paylaştı. Uzlaşmanın bir parçası olarak suçlu, Epic’e her iki tarafın da kabul ettiği miktarda tazminat ödeyecek. Bu zararların toplamı paylaşılmasa da, dünyanın dört bir yanındaki çocuk hastanelerindeki çocukların ve gençlerin yaşamlarını iyileştirmeye kendini adamış bir yardım kuruluşu olan Child’s Play’e bağışlanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.