Epic Games CEO’su Evrensel Uygulama Marketi İstiyor

Epic Games son dönemlerde Apple ve Google ile olan davaları ile gündeme gelse de şirketin CEO’su önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz yıllarda Fortnite oyununa alternatif bir ödeme yöntemi ekleyen Epic Games’in bu hamlesi sonrasında Apple ve Google, Fortnite oyununu mağazalarından kaldırarak Epic Games’in geliştirici lisansını iptal etmişti. Google tarafı daha az konuşuluyor olsa da Epic Games’in daha çok Apple’a yüklendiğini söyleyebiliriz.

Epic Games CEO’su evrensel uygulama marketi ile tüm bu sorunların çözüleceğini belirtti.

Evrensel Uygulama Marketi

Epic Games CEO’su Evrensel Uygulama Marketi Çıkışı İle Gündemde

Epic Games CEO’su evrensel uygulama marketi çıkışına geçmeden önce Apple ve Epic Games arasındaki davanın sonucunu belirtmemizde yarar var.

Çıkan son kararla birlikte mahkeme, Apple’ın firmaların uygulamalarına alternatif bağlantılar ve alternatif ödeme sistemleri eklemesine izin vermesi gerektiğine karar vermişti. Mahkemenin bu kararına itiraz eden Apple, çıkan bu kararın ardından Fortnite uygulamasını hala App Store’a eklememişti.

epic games ceosu evrensel uygulama marketi istiyor 3

Evrensel Uygulama Marketi Ne Anlama Geliyor?

Kısa bir süre önce açıklama yapan Epic Games CEO’su Timn Sweeney, “Dünyanın şu anda gerçekten ihtiyacı olan şey, tüm platformlarla çalışan tek bir mağaza. Şu anda sektör, Apple App Store, Google Play Store, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, Microsoft Store ve Mac App Store arasında bölünmüş durumda.” dedi. CEO’nun bu çıkışı pek çok kesim tarafından komik bulundu. Tüm uygulamaların bir arada olduğu ve tüm dünyada geçerli olacak olan bu mağazanın gerçekleşme ihtimalinin 0’dan daha düşük olduğu sosyal medya kullanıcıları tarafından dile getiriliyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol