Epic Games Artık Unreal Tournament Üzerinde Çalışmayacak

Unreal Tournament devri sona eriyor.

Maalesef bu sefer pek çok oyuncuyu üzecek haberlerimiz var. Epic Games bilindiği gibi her Unreal Engine grafik motorunun yanında yeni Unreal Tournament oyununu da yayınlıyordu. Unreal Engine 4 ile yeni Unreal Tournament da yayınlanırken, firma artık bu oyunun free to play sürümüne destek vermeyecek.

Görünüşe göre Epic Games şu anda odak noktasını Fortnite ile yeni açacağı dijital mağazaya çevirecek. Unreal Tournament ise haliyle rafa kaldırılan bir proje olacak. Açıkçası Epic Games son dönemde Fortnite ile kar marjını ciddi ölçüde artırdı ve para kazanamadığı Unreal Tournament’a yatırım yapmaması normal karşılanıyor.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney de konuya dair bir açıklama yaparken, Unreal Tournament’ın kendi mağazalarında yer almaya devam edeceğini fakat aktif geliştirme sürecinin sona erdiğini ifade etti. Sweeney, GOG ile bir çalışma yaptıklarını ve klasik Epic Games oyunlarını orijinal halleriyle tekrar sunmayı planladıklarını da dile getirdi.

Unreal Tournament normalde topluluk desteğiyle geliştirilecek bir oyun olarak tasarlanmıştı. Dolayısıyla belki Epic tarafından mod ve harita tasarımcılarına yol açılarak oyun canlı tutulabilir. Fakat aynı zamanda oyunun yeteri kadar modlama aracına sahip olmaması ihtimali de var.

Sonuç olarak oyuncular hala Unreal Tournament’ın son sürümünü indirip oynayabilirler fakat bundan sonra bir farklılık beklemezseniz iyi edersiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol