Epic Games, 3B İçerik Pazarı Sketchfab’ı Satın Aldı

Epic Games, Epic Games CEO'su Tim Sweeney'in bahsetmeyi sevdiği Meta Veri Deposu'nu doldurmak için tonlarca sanat eseri gerektirdiğinden, üç boyutlu içerik pazarı Sketchfab'ı satın aldı.

Sketchfab, doğrudan web tabanlı bir hizmet aracılığıyla 3 boyutlu içeriği keşfetmeyi, düzenlemeyi, satın almayı ve satmayı kolaylaştıran dört milyon üç boyutlu varlığa ev sahipliği yapan bir platform. Bu içeriğin tamamı Sketchfab’ın 2011’de başlamasından bu yana toplandı. Şimdi Epic Games, platformun pazarında içerik alıp satan 5 milyon içerik oluşturucu için telif ücretlerini yüzde 12’ye indirecek.

Epic Games, teknolojinin her büyük üç boyutlu oluşturma aracı ve yayın platformunda entegrasyonlara sahip olduğunu ve hem masaüstü hem de mobilde tüm büyük tarayıcılar ve işletim sistemleriyle uyumlu olduğunu söyledi.

Bu hamle ile Epic ve Sketchfab, 3B, AR ve VR içeriğini daha erişilebilir hale getirebilecek ve Snow Crash ve Ready Player One gibi romanlarda olduğu gibi hepsi birbirine bağlı sanal dünyalar evreni olan açık ve birbirine bağlı bir meta veri tabanı için kritik olan yaratıcı ekosistemini büyütebilecek.

Sketchfab

Sketchfab İçerik Üreticilerinden Daha Az Komisyon Alınacak

Epic Games, şirketin teknolojisiyle tüm entegrasyonları etkinleştirmeye devam edeceğini ve şirketin tekliflerinin destekledikleri farklı araç ve platformların her biriyle uyumlu kalmasını sağlayacağını söyledi. Epic Games, buna “bütün kalbiyle Unity ve diğer motorları desteklemek dahil” dedi. Şirket, Unreal Engine ekibiyle yakın işbirliği yaparken bağımsız markalı bir hizmet olarak çalışmaya devam edecek.

Sahiplik değişikliğinin ifade ettiği şeylerden biri de Epic Games’in Sketchfab’ın mağaza ücretlerini yüzde 12’ye düşürmesi oldu. Epic Games, Epic Games Store’da, diğer oyun pazarları tarafından alınan normal yüzde 30’un aksine, yüzde 12 telif ücreti alacağını duyurmuştu. Bu politikanın, şirketin tüm platformlarında devam ettiğini görmek güzel.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol