2021 Yılının En Kötü Filmleri Belli Oldu

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2021'in en kötü filmleri belli oldu. İşte Variety'nin film eleştirmenleri tarafından seçilen yılın en kötü yapımları.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınının en fazla etkilediği sosyal alanlardan biri olan sinemalar, hala bazı sınırlamalar olsa da eski günlere dönmüş durumda. Özellikle Örümcek Adam Eve Dönüş Yok gibi bazı dev yapımlar, hem ülkemiz hem de dünyada inanılmaz bir ilgiye mahzar oldu. Fakat bu yazımızın merkezini 2021’in en kötü filmleri oluşturuyor.

Sinema dünyasının en popüler yayınlarından Variety, her sene olduğu gibi bu yılın da en kötü filmlerini belirledi. Listede, iki farklı eleştirmen tarafından seçilen toplamda 10 film yer alıyor.

Cherry, Yılın En Kötü Filmlerinden Biri Seçildi

en kötü filmler

Variety dergisinin baş film eleştirmeni olan Owen Gleiberman’a göre yönetmenliğini Anthony ve Joe Russo’nun üstlendiği Apple TV filmi Cherry, 2021’in başlıca hayal kırıklığı yaratan yapımı oldu. Nico Walker’ın aynı adı taşıyan romanından uyarlanan suç dramasının başrolünde Marvel’ın altın çocuğu Tom Holland var.

Variety internet sitesinin baş film eleştirmeni Peter Debruge tarafından seçilen en kötü filmlere baktığımızda ise ilk sırada Anne Hathaway ve Chiwetel Ejiofor’un başrollerini paylaştığı Locked Down‘u görüyoruz. Peaky Blinders’ın yaratıcısı Steven Knight’ın senaryosunu yazdığı romantik komedi, bir kuyumcu soygunu gerçekleştirmeyi planlayan bir çifti konu alıyor.

2021 yılının en kötü filmleri

Bu ikisinin haricinde listelerde Joker ile kariyerinin en unutulmaz performanslarından birine imza atan Joaquin Phoenix’in filmi C’mon C’mon, başrolünde Amy Adams’ın olduğu Netflix filmi The Woman in the Window ve Venom: Let There Be Carnage gibi yüksek beklenti yaratan yapımlar da var. Variety tarafından seçilen 2021 yılının en kötü filmlerine bu sayfadan göz atabilirsiniz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol