En İyi WhatsApp Hileleri ve İpuçları 2021

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, çoğu kişinin haberdar olmadığı gizli özelliklere sahip. İşte karşınızda hemen kullanabileceğiniz en iyi WhatsApp ipuçları.

WhatsApp hileleri ile karşınızdayız. Tüm dünyayı etkisi altında alan bir iletişim devrimi yapan ve SMS dönemini tarihe gömen WhatsApp, kullanımı son derece basit bir mesajlaşma uygulaması. Fakat içinde barındırdığı özellik ve püf noktaları ile aslında görünenden çok daha fazlası.

whatsapp hilesi

Bu yazımızda, WhatsApp yazı hileleri özelliklerinden deneyiminizi daha güvenli ve kişisel kılmaya kadar öğrenebileceğiniz çok sayıda eğlenceli ipucu var. Eğer uygulamadan tam verim almak istiyorsanız, aşağıdaki WhatsApp hileleri işinizi fazlasıyla görecektir.

Mutlaka Bilmeniz Gereken WhatsApp Hileleri

1. Belirli Bir Mesaja Cevap Verin

whatsapp hileleri

En sık kullanılan WhatsApp özelliklerinden biri olan ‘cevapla’ ile başlayalım. İster bir grupta isterse özel olarak sohbet ettiğiniz bir kişinin dilediğiniz mesajını alıntılayarak yanıtlayabilirsiniz. Belirli bir mesajı yanıtlamak üstüne uzun basın ve açılan yeni menüde Cevapla‘ya dokunun.

2. Bir Sohbeti En Üste Sabitleyin

whatsapp hilesi 1

WhatsApp’ta sizin için önemli olan veya sürekli olarak güncellenen bir konuşmayı sohbet listenizin en üstüne sabitleyebilirsiniz. Böylece ilgili sohbeti bulmak için diğerleri arasında kaybolmanıza gerek kalmaz. Bu WhatsApp hilesi için iOS’te, soldan sağa kaydırmanız ve ardından Sabitle‘ye dokunmanız yeterlidir. Android’de ise sohbet ekranına uzun basın ve ardından ekranın üst kısmındaki iğneye dokunun.

3. WhatsApp Sohbet Duvar Kağıdınızı Değiştirin

whatsapp sohbet duvar kağıdı

WhatsApp sohbet duvar kağıdı, uygulamayı daha kişisel bir hale getirmek için değiştirilebiliyor. WhatsApp’ın kendi kitaplığının yanı sıra telefonunuzun fotoğraf galerisinden bir fotoğraf seçerek arka planınızın daha kişisel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Duvar Kağıdı > Yeni Duvar Kağıdı Seç adımlarını izleyerek, çeşitli WhatsApp sohbet duvar kağıdı seçenekleri arasından dilediğinizi ayarlayabilirsiniz.

4. Sohbet Arama

whatsapp sohbet arama

Listemize, en pratik WhatsApp hilelerinden biri ile devam ediyoruz: Sohbet Arama. Yüzlerce sohbet arasından dilediğinizi bu özellik sayesinde kolayca bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sohbet ekranınızı hafif aşağı kaydırdıktan sonra en üstte beliren arama kutucuğuna tıklamak. Ardından dilediğiniz kelimeyi ve kişi adını yazarak arama yapabilirsiniz. Ek olarak, fotoğraf, GIF’ler, bağlantılar, videolar, belgeler ve sesler için de spesifik aramalar gerçekleştirebilirsiniz.

5. Mevcut Konumunuzu Paylaşın

whatsapp konum gönderme

WhatsApp konum bulma konusunda da size yardımcı oluyor. Bir arkadaşınızla buluşacaksanız ve nerede olduğunuzu bilmiyorsanız, WhatsApp konum gönderme özelliğine başvurabilirsiniz. Bunun için sohbet penceresindeki + butonuna tıkladıktan sonra Konum‘a basın. Daha sonra Mevcut Konumu Paylaş seçeneğine tıklayın. Böylece hareket halinde olsanız dahi karşı taraf nerede olduğunuzu gerçek zamanlı olarak takip edebilecek.

6. En Çok Kiminle Sohbet Ettiğinizi Görün

whatsapp sohbet

WhatsApp aracılığıyla günlük olarak en çok kiminle sohbet ettiğinizi hiç merak ettiniz mi? Şimdi sizlerle paylaşacağımız WhatsApp hilesi ile bunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için; Ayarlar > Saklama Alanı ve Veriler > Saklama Alanını Yönet adımlarını izleyin.

Karşınıza çıkan liste, en çok sohbet ettiğiniz veya veri gönderdiğiniz kişilere göre sıralanıyor. Bu da, çok fazla GIF veya video gönderdiğiniz, ancak sık konuşmadığınız bir arkadaşınızın, çoğunlukla metin tabanlı mesajlar gönderdiğiniz ve sık sohbet ettiğiniz başka bir arkadaşınızın üstünde olabileceği anlamına geliyor. Aynı listeden sohbetlerin kapladığı alanı da görebilirsiniz.

7. WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme: Şekilli Yazı Yazın

whatsapp yazı tipi değiştirme

WhatsApp yazı hileleri, uygulamanın en ilgi çeken özellikleri arasında yer alıyor. Dilerseniz, mesajlarınıza kalın, italik veya üstü çizili olarak vurgu ekleyebilirsiniz. WhatsApp yazı tipi değiştirme veya şekilli yazı için çok basit bir yöntem var.

Bir kelimeyi kalın yapmak istiyorsanız, yazdığınız kelimenin her iki tarafına bir yıldız(*) işareti eklemeniz yeterlidir. İtalik için her iki tarafa bir alt çizgi (_), kelimenin üstünü çizmek için de her iki tarafa yaklaşık (~) işareti eklemelisiniz.

8. Bir Grup Mesajını Özel Olarak Yanıtlayın

whatsapp grup mesajı

Dahil olduğunuz bir WhatsApp grubundaki mesajı özel olarak cevaplamak isteyebilirsiniz. Bunun için grup sohbetinden çıkıp ilgili mesajı atan kişiyi bulmanız ve yeni bir sohbet başlatmanız gerekmez. Bu WhatsApp hilesi sayesinde tek bir tuşa basmanız yeterli. Söz konusu özellik, Bireysel bir sohbette belirli bir mesaja cevap vermek kadar basit.

Bunun için iOS‘te bir mesajın üzerine basılı tutun ve çıkan menüde Özel Olarak Cevapla‘ya tıklayın. Böylece metin kutusuyla özel bir sohbet açılır ve söylemek istediklerinizi kolayca ekleyebilirsiniz. Android‘de ise mesaja basılı tutmanız, ardından sağ üst köşedeki üç noktaya dokunmanız ve Özel Olarak Yanıtla‘ya dokunmanız gerekir.

9. Sürekli Çevrimiçi Görünün

WhatsApp sürekli çevrimiçi görünmek

WhatsApp sürekli çevrimiçi görünmek için doğru bir platformu mu emin değilim, ancak her zaman online olmak istemeniz halinde bulunu yapabilirsiniz. Fakat bunu doğrudan telefonunuzda yapamazsınız. WhatsApp’ta her zaman çevrimiçi görünmek için web uygulamasını kullanabilirsiniz. Telefonunuzdaki her şeyi senkronize eder ve her zaman çevrimiçi görünmenizi sağlar.

10. Yalnızca Bir Kez Görüntülenebilen Fotoğraf ve Videolar Gönderin

whatsapp hilelesi listesi

En kullanışlı WhatsApp hileleri listemizin son basamağına geldik. Anlık mesajlaşma platformuna gelen son gizlilik özelliği ile yalnızca bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve videolar gönderebiliyorsunuz. Karşı tarafa gönderdiğiniz mesaj alıcı tarafından bir kez açıldıktan sonra otomatik olarak kaybolacak. Bu özellik gizlilik odaklı olsa da, kullanıcıların ekran görüntüsü almasını engellemiyor.

Bu özelliği kullanmak için bir fotoğraf veya videoyu göndermeden önce ‘Başlık ekleyin’ yazan yerin yanındaki ‘1’ ibaresine basmanız yeterlidir. Bu sayede mesaj karşı taraf tarafından görüntülendikten sonra kendini imha edecektir.

Sizler için hazırladığımız WhatsApp hileleri listemiz bu şekilde. Buna benzer içeriklerin gelmesini istiyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol