Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Kıyamet Sonrası Filmler

Uzaylı istilası, zombi salgını, bilim kurgu felaketleri ve daha nice türde bildiğimiz dünyanın sonunu tasvir eden çok sayıda kıyamet sonrası film var. Eğer bu tarz yapımları seviyor ve izleyecek yeni bir şeyler arıyorsanız, bu listemiz tam size göre. İşte şu anda Netflix'te izleyebileceğiniz en iyi post apokaliptik filmler!

Kıyamet sonrası filmler, yıllardan bu yana sinema dünyasının en sevilen türleri arasında yer alır. Bildiğimiz dünyanın sonunu farklı şekillerde tahayyül eden bu yapımlar, her zaman ilgi çekmeyi başarmıştır. Her ne kadar aralarında gerçeklik sınırlarını bir hayli zorlayanlar olsa da, aslında çoğu post apokaliptik film insanlığın ve gezegenimizin ileride karşılaşabilecekleri tehlikeler konusunda tedirgin edici bir projeksiyon çiziyor.

Salgın hastalıklar, nükleer veya başka bir çevresel yıkım, zombiler ve uzaylı istilası, en iyi kıyamet sonrası filmler denilince akla ilk gelen temalar oluyor. Hikaye ne olursa olsun, hemen hepsi bize kıyamet sonrası bir dünyanın iç karartıcı gerçekliğini veriyor. Son yıllarda, izleyicileri ekran başına kilitleyen çok sayıda post apokaliptik film çıktı. Biz de sizler için şu anda Netflix‘te izleyebileceğiniz en iyi kıyamet sonrası filmleri seçtik. Aralarında zevkinize uyacak birçok filmin olduğunu umuyoruz. Buyurun listemize!

Netflix’teki En İyi Kıyamet Sonrası Filmler

10. Cargo

kiyamet sonrasi filmler netflix

Netflix’in orijinal filmlerinden biri olan Cargo, hızla yayılan pandemi sırasında enfekte olmadan önce yeni doğan kızı için yeni bir ev arayan bir babanın nefes kesici hikayesini anlatıyor. Dokunaklı hikayesi ile diğer zombi filmlerinden ayrılan yapım, ilk dakikasından son dakikasına kadar sizi avcunun içine almayı başarıyor. Ben Howling ve Yolanda Ramke tarafından yönetilen filmin kadrosunda Martin Freeman, Simone Landers, Anthony Hayes, David Gulpilil, Susie Porter ve Caren Pistorius yer alıyor.

9. I Am Mother

kıyamet sonrası bilim kurgu filmleri

I Am Mother, Netflix etiketini taşıyan en iyi kıyamet sonrası filmler arasında bulunuyor. Dünya’da büyük bir yıkım gerçekleşir ve insan nesli tükenir. Nüfusu canlandırmak için “Anne” adı verilen özel bir robot yapılır. İnsanlığın son umudu olan genç bir kızı büyütmekle görevli olan bu robot, bir kişinin sahip olması gereken uygun beceri ve değerleri kıza aşılar. Bu robot genç bir kızı büyütmek ile görevlidir. Fakat anne ve kızın dünyası, bazı sarsıcı gelişmelerle alt üst olur. İlk olarak 25 Ocak 2019’da Sundance Film Festivali’nde gösterilen yapım, etik, sorumluluk ve ebeveynlik konusuna alışılmadık bir bakış açısı getiriyor.

8. Annihilation

en iyi kıyamet sonrası filmler

Kıyamet sonrası bilim kurgu filmlerini seviyorsanız, Alex Garland tarafından yönetilen Annihilation‘a mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim. Başarılı bir biyolog olan Lena (Natalie Portman), bir yıldır gizli görevde olan ve bir çatışma sırasında öldüğü düşünülen kayıp kocasının izini sürer. Fakat bunun için, hükümet tarafından karantinaya alınan ve gidenlerin bir daha geri dönemediği “Area X” isimli gizemli bölgeye girmesi gerekir. Biyoloji ve evrim gibi konulara çok çarpıcı bir şekilde yaklaşan film, seyrettikten sonra aklınızda birçok soru işareti bırakıyor.

7. Cloverfield Lane No:10

kıyamet sonrası film

Cloverfield serisinin ikinci devam filmi olan Cloverfield Lane No:10, gerginlik duygusunu baştan sona hissedebileceğiniz son derece kaliteli bir film. Yolda trafik kazası geçiren Michelle, gözlerini açtığında kendisini tanımadığı iki kişiyle birlikte bir yeraltı sığınağında bulur. Bu sığınağın sahibi olan Howard, gezegeni yaşanmaz haline getiren doğaüstü bir olayın yaşandığını ve kesinlikle dışarı çıkılmaması gerektiğini söyler. Dan Trachtenberg tarafından yönetilen film, son ana kadar hangi gerçekliğe inanmanız gerektiği konusunda sizi şüpheye düşürüyor.

6. The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox, Cloverfield ve 10 Cloverfield Lane filmlerindeki tuhaf yaratıkların kökenini ortaya koyan Cloverfield serisindeki üç filmden biridir. Her şey, Dünya’nın yörüngesi etrafında dönen bir uzay istasyonunda çalışan bir grup bilim adamıyla başlıyor. Amaçları, Dünya’ya sınırsız enerji sağlayabilecek bir enerji kaynağı yaratmaktır. Fakat tüm deney feci bir şekilde yanlış gidiyor ve dünyayı kıyamete sürükleyecek alternatif bir gerçekliğe kapı aralıyor.

5. I Am Legend

kıyamet sonrası hayatta kalma filmleri

Başrolünde Will Smith’in olduğu I Am Legend, Netflix’te bulabileceğiniz en heyecan verici kıyamet sonrası filmlerden biri. Francis Lawrence imzalı yapım, kendinizi Dünya’da hayatta kalan son kişilerden biri olarak hayal etmenizi sağlıyor. Ailesini kaybeden ordu mensubu bir bilim insanı, küresel bir felaket sonrası geceleri ortaya çıkan mutantların olduğu bir şehirde köpeğiyle birlikte hayatta kalma savaşı verir.

4. Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow netflix

Başrollerini Tom Cruise ve Emily Blunt’ın paylaştıkları bilim kurgu gerilim filmi Edge of Tomorrow, bir uzaylı ırkı ve insanlık arasındaki amansız savaşı konu alıyor. Büyük şehirleri yerle bir eden bu uzaylı ordusu, milyonlarca insanın ölümüne yol açmıştır.

Tüm uluslar, bu uzaylılara karşı birleşip saldırır, düşmanın sahip olduğu telepatik güç sayesinde tüm taktikleri önceden bilinir. Bu nedenle hiçbir şekilde başarılı olamazlar. Çatışmada bir uzaylıyla doğrudan temas kuran Yarbay Bill Cage, her öldüğünde yeniden uyandığı ve aynı anları yaşadığı bir döngüye girer, ancak bu olağanüstü durum insanlığın savaşı kazanabilmesinin anahtarıdır.

3. Twelve Monkeys

12 maymun netflix

2035 yılında bir mahkûm, onlarca yıl önce nüfusun büyük bir kısmını yok eden ölümcül bir virüsün kökenini belirlemek üzere zamanda geriye gitmeye gönüllü olur. Bruce Willis ve Brad Pitt gibi iki büyük ismi bir araya getiren Twelve Monkeys, bilim kurgu sinemasının kült eserlerinden biri olarak kabul ediliyor. Eğer Netflix’te izleyecek sürükleyici bir kıyamet sonrası film arıyorsanız, listenize eklemeniz gerekenlerden bir tanesi de bu filmdir.

2. Mad Max Fury Road

Mad Max Fury Road

George Miller’ın yazıp yönettiği Mad Max Fury Road, insanların enerji kıtlığı sebebiyle kendi topluluklarını yarattığı bir distopyada geçiyor. 80’li yıllara damgasını vuran ikonik serinin dördüncü devam filmi olan Fury Road, en iyi kostüm ve prodüksiyon tasarımı dahil altı Oscar kazandı ve En İyi Film dalında aday oldu. Filmin oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Charlize Theron ve Nicholas Hoult gibi isimler yer alıyor.

1. Bird Box

kıyamet sonrası film netflix

Netflix’te yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra platformun en çok izlenen filmlerinden birine dönüşen Bird Box, Gözleri bağlıyken tehlikeli bir nehri ve ormanı geçmek zorunda kalan bir anne ve iki çocuğunun hayatta kalma hikayesini anlatıyor. Filmde insanları zombilere dönüştüren gizemli bir olaydan söz edilmesine rağmen somut olarak bunu görmüyoruz. A Quiet Place benzeri bir konuya sahip olan Bird Box, hikayedeki boşluklar ve kafa karıştırıcı finali ile eleştiri almasına rağmen son yılların en iyi kıyamet sonrası filmlerden bir tanesi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.